Marija Lekandraitė. RRMT nuotr.

– Tiems, kas nežino, gal gali trumpai papasakoti ką veikia taryba?

Iš esmės mūsų tikslas yra vienyti mokinių savivaldas bei atstovauti Rokiškio moksleivių nuomonei ir jų interesams, išgryninti didžiausias problemas, ieškoti jų sprendimo būdų ir pagal galimybes jas spręsti.

– Kodėl nusprendei dalyvauti rinkimuose? Kokios emocijos apėmė, kai sužinojai, kad nugalėjai?

Galvojau, kad į prezidentės pareigas kandidatuosiu tik rugsėjo mėnesį, tačiau Karolina (ligšiolinė prezidentė) nusprendė kandidatuoti į naują Lietuvos moksleivių sąjungos valdymo organą – valdybą. Kadangi vienu metu būti dviejuose valdymo organuose negalima, jai reikėjo atsistatydinti. Tai paskatino mane iškelti savo kandidatūrą būtent dabar. Šiuo metu esu išrinkta tam, kad pabaigčiau šią kadenciją, bet rugsėjo mėnesį planuoju kandidatuoti naujai kadencijai.

Nors ir buvau vienintelė kandidatė, vis tiek buvo smagu, kad mokinių savivaldos pasitiki ir perleidžia vairą man.

– Kokių didžiausių švietimo srities problemų matai Rokiškyje?

Mano nuomone, viena iš didesnių problemų yra neįgaliųjų integravimas. Kaip žinoma, kad neįgalieji ir specialiųjų poreikių turintys vaikai pradės mokytis mokyklose kartu su mumis, bet ar mes tam pasiruošę? Manau, kad mokyklas būtina ne tik pritaikyti taip, kad būtų lengviau judėti mokiniams, turintiems fizinių negalių, bet ir tam ruošti mokyklos bendruomenes. Mokytojai jau ruošiami, bet tėvai, mokiniai? Juk per vieną naktį tolerantiški netapsime. Manau, tam tikri mokymai ar paskaitos turėtų būti vedamos jau šiandien, visai mokyklos bendruomenei, įskaitant ir moksleivius, ir tėvus, ir visus kitus mokyklos darbuotojus.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
2023 4 gegužės 11:38

Moksleivių atstovė sako, jog mokiniai turi būti integruojami į mokyklas, o savivaldybė perkelia į dabartinės Senamiesčio progimnazijos patalpas neįgalius moksleivius. Tai kas čia vyksta

Rekomenduojami video: