Apavalaus stalo nuotr.

Kas ta savanorystė?

„Savanorystė“ – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis.

Jei paklaustum aplinkinių, kas yra savanoris, išgirstum panašius atsakymus, jog tai žmogus, savo noru atliekantis įvairias veiklas. Tačiau juk savo noru padedi šeimai, draugams ir paprastiems praeiviams gatvėje, o galiausiai niekieno neverčiamas rūpiniesi savo sveikata ar laisvalaikiu, bet ar gali vadintis savanoriu?

Norint tapti savanoriu, būtinos dvi sąlygos: asmuo turi būti apsisprendęs skirti savo laiką visuomenei ir jos reikmėms, nesitikint jokio piniginio atlygio, ir antroji – asmuo turi atrasti kitą asmenį ar organizaciją, kuriai reikalinga savanorio pagalba.”  Informacija iš puslapio „Žinau viską“.

Gruodžio 5-oji –Tarptautinė savanorių diena

Esu Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apvalus stalas“ savanorė, atlieku Jaunimo savanoriškos tarnybos programą, kuri suteikia 0,25 stojamojo balo stojant į pirmosios pakopos studijas bei įsitraukiu į kitas savanoriškas veiklas. Galiu drąsiai sakyti, kad žinau ir suprantu, ką reiškia savanoriauti ir kokią naudą savanorystę man teikia.

Savo aplinkoje neretai sutinku žmonių, kuriems yra sunku suprasti, kuo naudinga savanorystė ir kad savanoriaujant laikas nėra leidžiamas vėjais. O tai įrodyti yra sunkiausia tėvams, būtent šiandien ir kalbuosi su Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ alumnės Aurelijos Rakauskaitės mama Giedrė Valainytė-Baradulina, kuri labai džiaugiasi savo dukros sukaupta patirtimi savanoriaujant.

– Kada pirmą kartą „susipažinote“ su savanoryste?

Susipažinau 2016 m. Apie tai sužinojau tik tada, kai vyresnioji dukra sugalvojo savanoriauti. Anksčiau negirdėjau nieko apie šią veiklą.

– Ar manote, kad jaunimui savanoriauti yra naudinga? Jeigu taip, kodėl?

Tik už savanorystę, manau, kad savanoriauti jaunimui yra naudinga, tai buvo naudinga abiem mano dukroms.

– Jūsų dukra Aurelija savanoriavo jaunimo organizacijų sąjungoje „Apvalus stalas“.

Ką, Jūsų požiūriu, Aurelijai davė savanorystė?

– Labai visko suteikė: būti stipriai, kaip asmenybei, atrasti save, laisvai kalbėti prieš auditoriją.

– Ko palinkėtumėte savanoriams šios dienos proga?

Palinkėčiau jaunimui pasitikėti savimi, savęs nenuvertinti ir eiti tik į priekį, daugiau optimizmo ir pozityvumo.

Dėkoju pašnekovei ir džiaugiuosi, kad savanorystė gali padėti žmogui ne vien daryti gera kitiems, bet ir gera sau.

Rokiškyje ir Rokiškio rajone yra nemažai pasirinkimų savanoriauti. Savanorius priimančių organizacijų sąrašas skelbiamas čia: https://www.jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska?municipality=Roki%C5%A1kio%20rajono%20savivaldyb%C4%97&type=&organizer=

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: