blank
„Bella Fa“: (iš kairės) Vilma Ciganaitė, Virginija Sadauskienė, Jandra Fijalka, Lina Bulovaitė, Valda Bugailiškienė, Inga Repšienė, Neringa Danienė ir Rasa Šakalienė. Dariaus Baltakio nuotr.

Balandžio 11 d. 17.30 val. Rokiškio krašto muziejuje – grupės „Bella Fa“ gyvo garso koncertas. Juo grupė švenčia penkerių metų jubiliejų ir klausytojams siūlo įvairiapusę programą – nuo liaudiškų sutartinių iki šiuolaikinės muzikos ir originalių eksperimentų. „Moterys, kurios „išplaukia“ aukščiausiu lygiu įmestos į bet kokį projektą“, – taip apie „Bella Fa“ sako koncerto organizatoriai. Neabejojama, kad žiūrovai jame ras kiekvienas savo, nes „šios grupės gebėjimų diapazonas – platus“, o į svečius atvyks ne vienas žinomas Lietuvos atlikėjas…

Vizitinė  „Bella Fa“ kortelė

VšĮ „Kultūros inovacijos“ – ne pelno siekianti organizacija, kuri sėkmingai vykdo įvairius projektus, skirtus vaikų, jaunimo ir kitų amžiaus grupių kultūros, kūrybiniams bei meniniams poreikiams tenkinti . Šiemet VšĮ pristato kelis muzikinius projektus. Vienas iš jų –  vokalinė grupė „Bella Fa“, įkurta 2012-ųjų balandžio 10 d. Joje – 10 dainininkių. Programa įvairi – nuo liaudies sutartinių, džiazinių kanonų a capella iki šiuolaikinės populiariosios lietuviškos ir kitų šalių muzikos. Grupė aktyviai dalyvavo Rokiškio kultūros centro organizuojamuose renginiuose :  miesto gimtadienio šventėse, senųjų metų palydų teatralizuotuose koncertuose, „Nikodemų“ statulėlių įteikimo ceremonijose, teatralizuotame folkloro grupės „Pievos“ koncerte „Paprastas pasaulis“, miuzikle „Pranašas. Degančios rankos“.

Taip pat noriai dalyvauja įvairiuose koncertuose Lietuvos valstybės dienos proga. Rengia pasirodymus Krašto muziejuje, Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje.  Pernai birželį pasirodė Panevėžio kolegijos absolventų koncerte Panevėžio „Cido“ arenoje, gruodžio mėnesį dalyvavo senųjų metų palydų koncerte „Pelenė“ Pandėlyje.

Jos nebijo iššūkių

VšĮ „Kultūros inovacijos“ projektų koordinatorė Vaiva Kirstukienė sakė, jog „Bella Fa“ koncertas yra pirmasis muzikinis projektas, kurį šiemet pristato, o sutapimas, kad kartu ir grupės gimtadienis, – itin malonus. „Niekas iš niekur neatsirado. Ketverius metus bendravome su šiuo kolektyvu ir kai dirbome Kultūros centre“, – sakė V. Kirstukienė. Praėjusių metų gegužę, kai „Bella Fa“ išėjo iš  centro, V. Kirstukienė ir grupės vadovė Rasa Šakalienė aptarė ateities viziją. Verslininkai joms padėjo įsigyti garso aparatūrą. „Planuojame rašyti bendrą projektą su Vilniaus rokiškėnų klubu, turime labai daug idėjų. Aišku, ne viskas įgyvendinama per vieną pavasarį. Svarbiausia , kad šitos grupė moterys  nebijo iššūkių. Jos ne kartą buvo „įmerkusios kojas“ į aukšto lygio projektus, miuziklus ir visuomet „išplaukia“ aukščiausiu lygiu“, – sakė V. Kirstukienė. Ji neabejoja, kad  repertuaro įvairovė yra grupės privalumas. Tai rodo kolektyvo universalumą. Juk paprastai grupės atlieka vieno diapazono muziką, o „Bella Fa“ geba viską ir tą amplitudę parodys koncerte“, – sakė V. Kirstukienė.

Su grupės vadove  Rasa Šakaliene kalbėjome ir apie koncertą, į kurį kviečia kitą savaitę, ir apie  draugus, ir apie spontanišką grupės įkūrimą.

– Papasakok apie grupę „Bella Fa“. Kodėl toks pavadinimas? Kas joje dainuoja?

– „Bella Fa“ įkurta prieš penkerius metus. Tada, profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ uždarymo dieną, rinkosi teatralai ir šiaip menininkai. Kaip visuomet, Kultūros centro fojė. Šnekučiavomės, aptarinėjome, bendravome. Štai ten ir įvyko pokalbis apie tai, kad Rokiškyje nėra jokio dainavimo ansamblio. Nėra, sakau, bet aš norėčiau dainuoti! Lina Bulovaitė („Bella Fa“ dainininkė) man tada: „Taigi darom, Rasyt! Aš tau prikviesiu dainininkių. Žinau, kas nori dainuoti!“ Aš juk spontaniškai sutikau: „Darom! Kada renkamės? Kitą trečiadienį?“… Pareinu namo ir sakau vyrui Audriui, kad prisišnekėjau… „Jei pasakei – tai ir turi daryt!..“ – sulaukiau atsakymo.

Mūsų grupės sudėtis per penkerius metus keitėsi. Vienos išėjo vaikučių auginti, kai kas išvažiavo į užsienį. Bet trys dainininkės – pačios ištikimiausios – lanko nuo pirmų repeticijų. Tai Lina Bulovaitė, Valda Bugailiškienė ir Neringa Danienė. Tiesa, Neringa į pirmąją repeticiją atėjo visai atsitiktinai ir visai kitais klausimais. „Kuriam ansamblį, nenori dainuoti?“ – paklausiau tuokart. Taip ir pasiliko. Valda prisijungė nuo antros repeticijos. Pavadinimą rinkomės ilgai… Žodį „bella“ išrinko Neringa. (ital. „graži“). Aš pridėjau „Fa“. Gražios, skambios natos „Bella Fa“.

– „Bella Fa“ – moteriškas kolektyvas. Kodėl jame nėra vyrų?

– Geras klausimas. Todėl, kad viskas vyksta savaime. Moterys atėjo į grupę. Mūsų dainininkės –  įvairių specialybių. Daugiausia mokytojų, yra režisierė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja,  bibliotekininkė, antstolės sekretorė-referantė, finansininkė, yra auginančių mažus vaikus.

Grupėje dainavome aštuonios, bet prieš mėnesį atėjo dvi naujos narės. Joms abiem – tai debiutinis pasirodymas. Viena iš jų dainuos visą šio koncerto repertuarą. Beje, ši dainininkė yra mano bendradarbė (Rasa dirba gitaros mokytoja Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje – aut. past. ).

– Gyvuojate penkerius metus, kokią muziką atliekate, ko bus galima pasiklausyt balandžio 11-ąją Rokiškio dvare?

– Penkeri gyvavimo metai „Bella Fa“ buvo pakankamai aktyvūs. Dalyvavome įvairiausiuose renginiuose, projektuose,  šventėse, minėjome Teatro dieną, buvo miuziklų, koncertų bei pasirodymų privačiuose vakaruose. Dainavome, vaidinome ir patirties įgijome su profesionalais: Vladu Kovaliovu, Aiste Pilvelyte, Auguste Vedrickaite, Tadu Juodsnukiu, folkloro grupe „Pievos“.  Koncerte, į kurį kviečiame, išgirsite per tuos penkerius metus susidėliojusią programą – ir liaudies sutartines, džiazinius kanonus a cappella, ir šiuolaikinės populiariosios muzikos dainas. Taip pat pakvietėme draugus, su kuriais dalyvavome įvairiuose projektuose: rokerį Povilą Meškėlą, V. Kovaliovą, Virginiją Skeirienę, Viktoriją Krivickaitę, Robertą Ruželę, Astą Mičelienę.

Kviečiame ir visas dainininkes, kurios yra dainavusios kolektyve. Vieną džiazinį kanoną a cappella (dainavimas be muzikos instrumento pritarimo – aut. past.) žadame padainuoti visos.

Džiaugiuosi, kad išėjusios iš Kultūros centro galime repetuoti ir tęsti muzikinę veiklą R. Lymano muzikos mokykloje. Dabar, prieš koncertą, intensyviai repetuojame Rokiškio dvare.

– Šiandien žiūrovą pritraukti, išlaikyti labai sunku. Dainuojančiųjų, šokančiųjų, kuriančiųjų – visas vandenynas. Kodėl klausytojas turėtų rinktis „Bella Fa“, kuo jūs išskirtinės?

– Išskirtinės mes tikrai nesame! Kodėl turėtų ateiti į mūsų koncertą? Tų, kad mėgsta gyvo garso muziką ir šiaip, kas palaiko mūsų miesto kolektyvus, visų labai lauksime ir pasidalinsime nuoširdžiu pasirodymu.

Projektą iš dalies remia

blank

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
andrius
andrius
2021 21 gruodžio 0:35

Inga pati graziausia

Rekomenduojami video: