ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį

Šią liepą Kriaunos švęs solidų jubiliejų – 510-ąsias miestelio įkūrimo metines. Šventinių renginių fiesta suksis miestelio centre, atnaujintoje, drožiniais išpuoštoje aikštėje. Kriaunos išgražėjo Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis vykdomo projekto VP3-1.2-VRM-01-R-51-025  „Kriaunų kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra“ dėka. Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

Kriauniškių ir svečių džiaugsmui

Pasinaudojus ES struktūrinių fondų parama Kriaunų kaimo centrinėje aikštėje suformuotas pėsčiųjų takas, pasėta veja, suformuotos aštuonios platformos medinėms skulptūroms pritvirtinti, sumontuoti mažosios architektūros elementai (stacionarūs suoliukai ir šiukšlių dėžės). Projekto darbai numatyti baigti 2015 m. balandžio 30 d., tačiau jau rudenį kriauniškiai ir miestelio svečiai susirinko į atnaujintą miestelio aikštę. Įspūdingu jos akcentu tapo aštuonios žymių medžio drožėjų sukurtos skulptūros.

„Šis projektas – pirmoji, bet, tikimės, ne paskutinė solidi investicija į mūsų miestelio infrastruktūrą“, – džiaugėsi Kriaunų seniūnas, „Kriaunų kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra“ projekto vadovas Arvydas Rudinskas.

Jis sakė, kad sunku ir besuskaičiuoti visus privalumus, kuriuos šis projektas atnešė ežerų krašto miesteliui. Anot pašnekovo, išgražėjusi aikštė džiugina ne tik miestelio žmones, bet ir šį kraštą lankančius poilsiautojus. Jiems aikštėje yra kur akis paganyti – ją puošia garsių šalies menininkų sukurtos medžio skulptūros. „Kiek gražių žodžių apie išpuoštą miestelio centrą išgirdau iš kraštiečių, kiek skambučių sulaukėme iš poilsiautojų. O ir vietos žmonėms akį glosto jaukus, gražus, mielas miestelio centras“, – sakė seniūnas.

Puošni miestelio aikštė, anot pašnekovo, puiki dovana šiemet jubiliejų švęsiančioms Kriaunoms. Nebereikės sukti galvos, kur sutalpinti miestelį garsinančius saviveiklos kolektyvus, margaspalvę mugę – visi ras savo vietą išgražėjusioje aikštėje.

Seniūnas atsidūsta: kol kas seniūnijos gyventojų skaičius mažėja. Tačiau aikštėje pastebimos nuolat vaikščiojančios su mažyliais jaunos kriauniečių šeimos. „Gal gražėjant mūsų miesteliui, atsirandant daugiau patrauklių vietų, ir gandrai pas mus dažniau į svečius užsuks?“ – kiek netikėtą galimą projekto naudą įvertino seniūnas.

Anot vadovo, „Kriaunų kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra“ projektui įgyvendinti iš ES struktūrinių fondų gauta 874 tūkst. 892 Lt ir 6 ct, 77 tūkst. 196 Lt 27 ct – valstybės biudžeto lėšos ir 77 tūkst. 196 Lt ir 46 ct, arba 7,5 proc. bendros projekto vertės – rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Į poilsiavietę – be dulkių

Už minėtą sumą ne tik išgražinta miestelio aikštė, bet ir išasfaltuotas kelias poilsiavietės link: paklota daugiau nei puskilometris asfalto Ežero gatvėje. Vasarą ji ypač judri – šia gatve, keldami žvyro ir smėlio debesis, važiuodavo poilsiautojai ežero link. Išasfaltavus gatvės atkarpą, lengviau atsikvėpė jos gyventojai – jiems nebereikia kvėpuoti dulkėmis.

Ežero gatvės namų šeimininkai džiaugiasi ir kitais rekonstrukcijos privalumais: gatvėje atnaujinti elektros tinklai: nebeliko stulpų, o laidai moderniomis technologijomis nutiesti po žeme. Tam, kad poilsiautojai nepamirštų apie savo ir aplinkinių saugumą, gatvės pradžioje ir pabaigoje įrengti iškilieji greičio mažinimo kalneliai.

Taigi įgyvendinus projektą kriauniečiai džiaugiasi ne tik švaresne, bet ir gerokai saugesne gatve.

ES lėšomis išasfaltavus kelią poilsiavietės link labai nudžiugo Ežero gatvės gyventojai. Nuo šiol vietiniai džiaugsis gaiviu oru, o važiuojantiesiems nebereikės kratytis duobėtu žvyrkeliu. Sumažės ir nelaimingų atsitikimų, nes naujai įrengti saugos kalneliai pažadins ir vairuotojų, ir pėsčiųjų budrumą. Kriaunų centrinė aikštė po projekto įgyvendinimo tapo sunkiai atpažįstama. Gražiai sutvarkytą, medinėmis skulptūromis išpuoštą miestelio širdį vietiniai rodo savo svečiams, aš – muziejaus lankytojams.

Ričardas ŽUKAUSKAS

Kriaunų kaimo bendruomenės pirmininkas

Pokyčiai Kriaunų miesteliui ir miestelėnams – tik į gera. Ypač visi patenkinti išasfaltuota Ežero gatve, nes to padaryti savo lėšomis nepavyko daugiau kaip dešimtmetį. Galvojame apie šio projekto tęstinumą ir tikimės, jog per artimiausią penkmetį pavyks išasfaltuoti likusį 800-900 m šios gatvės žvyrkelio ruožą, vedantį poilsiavietės link. Džiaugiamės ir sutvarkyta miestelio aikšte. Maloniai nustebino ten dirbusių statybininkų geranoriškumas, kai jie, dažydami suoliukus, šių spalvą pasišovė derinti prie aikštėje stovinčių skulptūrų spalvos.

Vita MAČIULIENĖ

Kriaunų kultūros centro administratorė

Į Kriaunas pritrauktomis ES lėšomis ypač džiaugiasi Ežero gatvės gyventojai, kurie dėl žvyrkelio dulkių negalėjo savo kiemuose net drabužių džiovinti… Geras privažiavimas prie poilsiavietės šią pavers traukos centru: šią vasarą ten planuojame respublikinį Neįgaliųjų draugijos renginį ir daugybę kitų. Po rekonstrukcijos miestelio aikštė tapo mūsų puošmena: ir vietinius, ir turistus traukia dailūs suoliukai, takeliai. Liepos antrąjį savaitgalį švęsime 510-ąjį Kriaunų miestelio jubiliejų. Nespėjusieji pamatyti atnaujintų Kriaunų, galės tą padaryti.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: