ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį

Artėjantis šiltasis metų sezonas ir pamažėle gražėjantys orai Obelių miesto gyventojus vis dažniau pasivaikščioti gena į jų reikmėms pritaikytą ir 2007-2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama išdailintą Kriaunos upės paplūdimį. Rokiškio rajono savivaldybės administracijai įgyvenus projekto „Rekreacinių teritorijų Rokiškio rajone sutvarkymo ir pritaikymo viešajai turizmo infrastruktūrai“ paprojektį „Rekreacinės teritorijos  prie Kriaunos upės Obelių seniūnijoje pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai“ pagal priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R-001 obeliečiams ir miesto svečiams atsirado galimybė savo laisvalaikį ir poilsį planuoti įvairioms amžiaus grupėms pritaikytoje poilsiavietėje.

Paplūdimiui prikelti –
daugiau nei 52 tūkst. Lt
Nuo seno Kriaunų upės apylinkės bei Sartų regioninio parko teritorija garsėja išskirtinio grožio gamtovaizdžiais. Keliaudami po šį sėlių genties kraštą turime galimybę aplankyti daugelį tautos paveldo bruožų išlaikiusius kaimus ir nedidelius miestelius su nepakartojamos architektūros bažnyčiomis, iki šių dienų išlikusius įspūdingus dvarų rūmus, į kurorto statusą pretenduojančias vaizdingas apylinkes. Ši vietovė  dėl savo gamtos bei jose išlikusių istorijos ir kultūros paminklų labai tinka relaksacijai bei turizmui. Tai puiki vieta gyventi ir dirbti, tačiau pasikeitus ekonominei situacijai, tapo būtina atnaujinti viešąsias erdves bei pritaikyti jas pasikeitusiems vietos gyventojų bei rajono svečių  poreikiams.
Siekiant pritraukti vietines investicijas bei turistus į šį kraštą, Rokiškio rajono savivaldybės administracija įgyvendino 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis remiamo projekto „Rekreacinių teritorijų Rokiškio rajone sutvarkymo ir pritaikymo viešajai turizmo infrastruktūrai“ paprojektį „Rekreacinės teritorijos prie Kriaunos upės Obelių seniūnijoje pritaikymas viešajai turizmo infrastruktūrai“ pagal priemonę VP3-1.3-ŪM-05-R-001.
Bendra projekto įgyvendinimo vertė – 52 tūkst. 528 Lt ir 54 ct. „Iš jų 43 tūkst. 620 Lt 76 ct – ES struktūrinių fondų dengiamos lėšos. 8 tūkst. 907 Lt 78 ct prie projekto įgyvendinimo prisidėjo rajono savivaldybės“, – teigė projekto vadovas Rokiškio rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Stasys Parojus.

Atlikti darbai
„Panaudojus ES struktūrinių fondų paramą, vos už kilometro nuo Obelių miesto centro nutolusiame Kriaunos upės paplūdimyje buvo suprojektuoti ir pastatyti du maždaug 25 m ilgio tiltai per upę, 18 m ilgio pėsčiųjų tiltas iš salos į krantą, laiptai į upę, dviejų vietų lauko tualetas su išsemiama duobe, 25 kv. m ploto medinė pavėsinė, dengta bituminių čerpių stogu bei dvi stacionarios lauko akmenų laužavietės su metalinėmis šašlykinėmis“, – įgyvendinus projektą apie neatpažįstamai pasikeitusį paplūdimį pasakojo Obelių seniūno pavaduotoja Aldona Žėkienė.

Ankstesnis paplūdimio veidas
Įsitikinti moderniai sutvarkytos erdvės privalumais obeliečiai turėjo progos praėjusių metų vasarą. „Anksčiau buvęs nykus ir tuščias paplūdimys lankytojų sulaukdavo tik dėl galimybės atsigaivinti karštą vasaros dieną įsibridus į vėsų vandenį. Nebuvo čia nei tualeto, nei persirengimo kabinų, todėl žmonėms kildavo begalė nepatogumų ir apie savo laisvalaikio leidimą čia paprasčiausiai niekas negalvodavo. Tuo tarpu į šią miestelėnų pamėgtą vietą pritraukus ES paramą ir sukūrus pilnaverčiam poilsiui reikalingą infrastruktūrą, situacija iš esmės pasikeitė: savo laisvalaikį čia ėmė leisti įvairaus amžiaus žmonės“, – sakė A. Žėkienė. Pasak jos, vos atšilus orams vaikai traukia į paplūdimį dėl specialiai jiems pastatytų laipynių – sūpynių, jaunimas nuo ankstaus ryto susirenka pažaisti čia pat esančioje tinklinio aikštelėje, žvejai – žvejoti, norintys tiesiog pabūti gamtoje – iškylauti.

Nauja erdvė –
bendruomeniškumui auginti
„Vietos gyventojų ir miesto svečių susidomėjimas paplūdimiu didžiulis: pernai vasarą sporto entuziastai čia organizavo tinklinio turnyrą, moterų klubas šventė Sekmines. Netgi buvo pasiūlymų paplūdimį paskelbti oficialia Obelių miesto žmonių Joninių šventimo vieta. Ar tą pavyks padaryti – dabar tiksliai negaliu pasakyti, tačiau žinau, kad tokių susibūrimų naujai sutvarkytame paplūdimyje ateityje tik daugės“, – sakė A. Žėkienė. Ji pastebėjo, jog traukos centru tapusi poilsiavietė pasitarnauja ir miestelio žmonių bendruomeniškumui ugdyti: per vasarinę talką žmonės čia suguža tvarkyti aplinkos, o atsitiktinai pamatę į visiems priklausančią nuosavybę besikėsinančius niekdarius – visada tinkamai sureaguoja.

Be paramos nieko nebūtų
Visus rangos darbus Kriaunos upės paplūdimyje atliko viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios UAB „Rokmelsta“ kolektyvas. Darbai priduoti 2012 m. rugsėjo 10 d.
„Ar tokį paplūdimį būtumėme pajėgę susikurti savomis lėšomis, be ES paramos? Be abejonės – ne. Jei ne ES struktūrinių fondų parama, matyt, ir toliau atėjusiems čia atsigaivinti persirenginėjant tektų prieglobsčio ieškoti netoliese augančiuose krūmokšniuose…“ – neslėpė A. Žėkienė.

Ieva GALVELYTĖ, vietos gyventoja, Obelių vaikų globos namų socialinė darbuotoja
Tiesą sakant, prie atnaujinto paplūdimio taip visi greitai pripratome, kad buvusio jo vaizdinio nė nesinori prisiminti. Kartu su Obelių vaikų globos namų auklėtiniais vasaromis ten praleidžiame daug laiko: maudomės, žaidžiam, sportuojam. Anksčiau vaikams būdavo nejauku bristi į nesutvarkytą maudyklą, trūko laiptų, tualeto, pavėsinių. Dabartinio paplūdimio aplinka jauki, pasirūpinta poilsiavietei būtinais statiniais. Vos orams atšilus, ši vieta tapo miestelėnų traukos centru: pažaisti tinklinio ar krepšinio, pasisupti, pasivaikščioti pasigrožėti gamta čia ateina ir vaikai, ir jaunimas, ir anūkais vedini vyresnio amžiaus žmonės. Iki šiol obeliečiams labai trūko vietos, kur būtų galima saugiai maudytis, degintis, sportuoti ar tiesiog gerai praleisti laiką.

Jonas BULOVAS, Obelių gimnazijos direktorius
Kaip mokyklos direktorius pastebiu, jog atnaujintas Kriaunos upės paplūdimys – didžiausias vaikų džiaugsmas ir traukos objektas vos tik orams atšilus. Nematau reikalo slėpti, jog kartais būtent paplūdimyje tenka ieškoti iš pamokų slapta „išgaravusių“ neklaužadų. Toks jau tas gyvenimas, tokia jaunystė… Kaip bebūtų, tokios vietos obeliečiams labai trūko – į ją užsukti smagu ir mažam, ir dideliam. Pastebėjau, jog rūpestis šiuo objektu savotiškai padėjo draugėn burti Obelių bendruomenę.

Violeta KAZLAUSKIENĖ, Obelių kultūros centro administratorė
Smagu, jog Europos Sąjungos parama suteikia šansą tokiems nedideliems miestams kaip Obeliai atsinaujinti. Pati gyvenu Rokiškyje, tačiau naujai įrengtu paplūdimiu Kriaunos upės pakrantėje labai džiaugiuosi, nes obeliečiams tokios erdvės labai trūko. Kol kas man pačiai teko tik nuo naujojo tiltelio įmerkti kojas į vandenį, tačiau šią vasarą būtinai išmėginsiu ir kitus malonumus. Kartu su vietos jaunimu kuriame atvirą erdvę Obeliuose, taigi naujai sutvarkytame paplūdimyje netrukus „apsigyvens“ lankytojai bei jų idėjos.

Užs. 659

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: