ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį

Laibgalių (Jūžintų sen.) gyventojai jau keletą metų džiaugiasi išgražėjusia savo gyvenviete. Pasinaudojus Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama buvo įgyvendintas projektas „Laibgalių kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra“ pagal skatinimo programą „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“, gyventojams buvo sukurta jauki laisvalaikio praleidimo erdvė ir pagerinta miestelio susisiekimo infrastruktūra.

Pagalbos reikėjo

Laibgaliečiai dar mena dienas, kai norint nuvežti vaikus į mokyklos-darželio „Varpelis“ Laibgalių filialą, tekdavo laužyti automobilius važiuojant netvarkinga, duobėta Ateities gatve. Pasiryžusiesiems įstaigą pasiekti pėsčiomis sekdavosi ne ką geriau, nes šaligatvio plytelės buvo ištrupėjusios ir pavojingos. Ta pačia gatve tekdavo važiuoti ir norint pasiekti gyvenvietės ambulatorijos pastatą. Įveikusiesiems nelygios gatvės iššūkius kildavo kita bėda: nebuvo įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės.

Sunkumų kildavo ir organizuojant tradicinę šventę „Gandrinės“: neturėdami tinkamos vietos, jos organizatoriai nuolatos prašydavo gražiausių gyvenvietės  sodybų šeimininkų priimti juos į savo kiemą. Mat Kultūros centro patalpose įrengta tik nedidelė salė, talpinanti mažą būrį žmonių.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantys Laibgalių gyventojai, ypač jaunimas, vasaros metu neturėjo ką veikti, nes gyvenvietėje buvo mažai veiklos.

Įgyvendinus ES finansuojamą projektą pagal Lietuvos 2007-2013 metų ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programos priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“ VP3-1.2-VRM-01-R-51-001 situacija pasikeitė. Siekiant kompleksiškai pagerinti Laibgalių kaimo viešąją infrastruktūrą ir ją pritaikyti bendruomenės poreikiams, iš ES struktūrinių fondų miesteliui buvo skirta 256 tūkst. 397,42 Eur (885 tūkst. 289,01 Lt).

Gyvenvietė pasipuošė

Panaudojus tikslines lėšas atlikta daugybė darbų: atnaujinta Ateities gatvės atkarpa, kuria pasiekiami svarbiausi Laibgalių infrastruktūros objektai: pastatas, kuriame įsikūrę mokyklos-darželio „Varpelis“ filialas, Laibgalių kultūros namai bei kaimo bendruomenės centras. Naujai išasfaltuota Ateities gatvė taip pat veda į buvusios pradinės mokyklos pastatą, kuriame jau keletą metų veikia ambulatorija ir biblioteka. ES struktūrinių fondų lėšomis buvo ne tik išasfaltuota gatvė, bet ir nutiesti šaligatviai, pėsčiųjų takai, sutvarkyta minėtų pastatų aplinka. Šalia atsirado 8 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Šviesiau gyvenvietėje tapo ir tamsiuoju paros metu –  pastatyti gatvės apšvietimo žibintai. Skatinant gyventojų užimtumą ir aktyvų laisvalaikį, Laibgaliuose įrengtos sporto ir vaikų žaidimo aikštelės. Mažųjų džiaugsmui šalia mokyklos-darželio atsirado sūpuoklės, čiuožykla, karuselės, pavėsinė. Aktyvaus poilsio mėgėjams įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, pritaikyta žaisti krepšinį ir tinklinį. Įrengtas specialus apšvietimas, leidžiantis sportuoti net sutemus.

Kiek toliau nuo pastatų, laibgaliečių ir svečių patogumui pastatyta vasaros estrada su suoliukais maždaug šimtui žiūrovų. Ši vieta iš karto tapo traukos centru – vasaros metu čia organizuojamos visos šventės ir susitikimai. Tarp estrados ir sporto aikštelių sumontuota pavėsinė, įrengtos laužavietės.

Dar vienas privalumas, kuriuo džiaugiasi laibgaliečiai, – stacionarus tualetas. Jį įrengus, bendruomenei nebereikia rūpintis kilnojamaisiais tualetais organizuojant tradicines miestelio šventes, sporto varžybas ar kitokius renginius. Viešasis tualetas pritaikytas ir neįgaliems žmonėms.

Audronė BALTUŠKAITĖ

Jūžintų seniūnė

Šis projektas davė Laibgaliams labai daug naudos. Pirmiausia tai, kad sutvarkyta Ateities gatvė, kuria buvo beveik neįmanoma važiuoti. Ji pratęsta net iki gyvenvietės katilinės. Dabar be vargo pasiekiami visi svarbiausi Laibgalių objektai: ambulatorija, biblioteka, bendruomenės centras ir kultūros namai. Šalia darželio ir ambulatorijos atsirado itin patogi automobilių stovėjimo aikštelė. Įgyvendinto projekto darbais labiausiai džiaugiasi vaikai. Jiems įrengtos žaidimų aikštelės, kuriose vaikai praleidžia labai daug laiko. Miestelio bendruomenę džiugina vasaros estrada. Gera turėti vietą, kurioje galima be vargo organizuoti įvairius renginius ir kur gali susirinkti daugybė žmonių. Anksčiau turėjom tik nedidelę salytę, tad didesniems susibūrimams bendruomenė prašydavo vietinių priimti į savo kiemus ar sodybas. Labai gerai, kad buvo įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė. Čia laiką mielai leidžia ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Kadangi yra įrengtas specialus apšvietimas, pažaisti krepšinį laibgaliečiai mėgsta ir ilgiau – sutemus.

Vanda CICIKA

Laibgalių bendruomenės pirmininkė

Labai džiaugiamės įgyvendintu projektu, padėjusiu gražiai sutvarkyti Laibgalius. Didžiulis pliusas tai, kad atsirado vasaros estrada. Dabar visi didesni renginiai vyksta čia. Tuo labiau, kad anksčiau šioje vietoje plytėjo niekieno nenaudojama, retai šienaujama pieva. Kai dar veikė Laibgalių mokykla, tai buvo jos teritorija, gal stadionas. Kai mokyklos nebeliko, nebebuvo ką šioje pievoje ir daryti. Esu tikra, kad be ES struktūrinių fondų ir skirtų lėšų, vietiniams nebūtų pavykę taip sutvarkyti gyvenvietės. Dabartinis vaizdas labai pasikeitęs. Vietos gyventojai ypač džiaugiasi išasfaltuota Ateities gatve. Norėtųsi, kad visi keliai būtų taip sutvarkyti.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: