ERPF kuriame Lietuvos ateitį
ERPF kuriame Lietuvos ateitį

Kavoliškėnai džiaugiasi Europos Sąjungos (ES) investicijomis. Pasinaudojus ES regioninės plėtros fondo lėšomis, pagal 2007-2013 m. sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinamo priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“ įgyvendintas projektas „Kavoliškio kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra.“ Jo lėšomis Kavoliškyje (Rokiškio kaim. sen.) atnaujinta ir įrengta laisvalaikiui praleisti skirtų vietų.

Trūko gražių erdvių

Kavoliškio gyventojai ilgą laiką keiksnojo netvarkingą savo gyvenvietės aplinką. Kavoliškėnus piktino apšiurusios vaikų žaidimų aikštelės, duobėtos gatvės, nusidėvėjusi autobusų stotelė, sutrūkinėjusios šaligatvių plytelės. Apleistas ir neprižiūrimas buvo kavoliškėnų mėgstamas senasis parkas šalia esančio tvenkinio prieigos. Pastarosios, nors ir gausiai lankomos vietinių gyventojų, nebuvo pritaikytos poilsiui, o sutrūniję nuvirtusių medžių kelmai darkė viso parko vaizdą.

Siekiant įrengti gyventojams patrauklias laisvalaikio praleidimo erdves, buvo pasinaudota ES struktūrinių fondų parama. Projektui „Kavoliškio kaimo kompleksinė infrastruktūros plėtra“ įgyvendinti buvo skirta per 242 tūkst. 696 Eur (daugiau nei 800 tūkst. Lt). 223 tūkst. 853 Eur (772 tūkst. 921 Lt) skirta iš ES ir valstybės biudžeto lėšų. 18 tūkst. 150 Eur (62 tūkst. 669 Lt) prisidėjo Rokiškio rajono savivaldybė.

Įgyvendinus projektą, buvo kompleksiškai išspręstos Kavoliškio vietovės problemos, pagerinta infrastruktūra bei gyvenamoji aplinka, taip pat sudarytos sąlygos stabiliai ir subalansuotai plėtoti Kavoliškio infrastruktūrą, gyventojams užtikrinant palankias darbo, buities bei socialines sąlygas. Kavoliškėnai jau džiaugiasi naujai įrengta aikšte, atnaujinta kultūros, viešąja poilsio ir laisvalaikio infrastruktūra, kuri, be ES investicijų, būtų sunkiai įgyvendinama.

Pasikeitė neatpažįstamai

Panaudojus ES lėšas, beveik pusantro tūkstančio gyventojų turinčiame Kavoliškyje iš pagrindų sutvarkyta poilsio zona senajame parke bei tvenkinio prieigose: apželdinta tvenkinio teritorija, pastatytas pantoninis tiltelis bei šešiakampė pakrantės pavėsinė. Čia pat įrengta laužavietė, šalimais sumontuoti suoliukai, šiukšliadėžės. Neatpažįstamai pasikeitė ir parkas: išrauti senieji kelmai, nugenėtos medžių šakos, įrengtas lauko apšvietimas – sumontuota 12 gatvės žibintų, įrengti nauji pėsčiųjų takai, grįsti betoninėmis trinkelėmis. Parke atsirado poilsio erdvės – pastatyta 30 medinių suolelių.

Metalinė, neišvaizdi būdelė, kurioje nuo lietaus ir vėjo slėpdavosi autobuso laukę kavoliškėnai, buvo pakeista nauja stacionaria ir jaukia autobusų stotele.

Pokyčių yra ir pagrindinėje Kavoliškio gyvenvietės – Melioratorių gatvėje. Šalia tvenkinio pakeistos suskaldytos šaligatvio plytelės: atsirado pėsčiųjų takas, ne tik patogus vaikščioti pėstiesiems, bet ir puošiantis gyvenvietę.

Dėmesys – kaimo bendruomenei

Ypač pasikeitė Kavoliškio kultūros centro ir kaimo bendruomenės patalpos, įsikūrusios pustuščio lopšelio-darželio pastate. Kiek pakeitus pastato išplanavimą, šis tapo puikia vieta įvairioms kaimo šventėms bei renginiams organizuoti. Įgyvendinant projektą dvi statinio dalys buvo sujungtos stogu, po juo įrengta stacionari scena: paklotos medinės grindys, įrengtas apšvietimas, sumontuota elektros įranga garso ar vaizdo aparatūrai prijungti. Čia vyksta įvairūs renginiai, koncertai, amatų mugės ir vakaronės. Aplink pastatą esanti teritorija išklota trinkelėmis, priešais sceną įrengta maždaug 100 žmonių talpinanti žiūrovų aikštelė su suolais. Kitoje renovuoto pastato pusėje įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė, sumontuota pavėsinė, atnaujinta veja. Aplink pastatą nutiesti pėsčiųjų takai.

Vida ČEREŠKEVIČIENĖ iš Rokiškio

Dirbu Kavoliškyje, tad kiekvieną dieną autobusu atvažiuoju į darbą. Pirmą kartą sutvarkytas Kavoliškio erdves pamačiau grįžusi po atostogų. Išlipusi iš autobuso net sustojau apsidairyti. Nustebau išvydusi, kad senąją stotelę pakeitė nauja, graži, medinė. Dabar laukdama autobuso darganotu oru turiu kur pasislėpti. Šalimais atsirado pavėsinė, tvenkinyje – tiltas, o parke – gausybė suoliukų. Labai gera matyti taip išgražėjusį Kavoliškį. Smagu, kad ES lėšomis sutvarkytos erdvės yra prižiūrimos, palaikoma tvarka ir švara. Juk kai aplinka sutvarkyta, ir žmonių daug geresnė nuotaika, maloniau čia būti, leisti laiką. Ar be ES paramos būtų pavykę susitvarkyti? Įmanoma, tačiau tikrai ne viską iš karto ir tik per daugybę metų. Juk atliktiems darbams reikėjo nemažų investicijų, kurių mūsų rajono savivaldybė neturi. Gerai, kad suteikiama galimybė pasinaudoti ES parama probleminėms gyvenviečių vietoms sutvarkyti.

Ona PAVILAVIČIENĖ iš Kavoliškio

Gyvenvietės pokyčius vertinu labai teigiamai. Gerai, kad gražinami ne tik dideli miestai. Anksčiau pas mus buvo baisu – nei padorios autobusų stotelės, nei parke suolelių, kur galėtum pasėdėti. O dabar viskas sutvarkyta. Kartu su anūke nueiname ant tiltelio pasibūti, apeiname visą gyvenvietę. Gera vaikščioti, kai viskas sutvarkyta ir gražu. Labai džiaugiuosi dėl įrengtos naujos vaikų žaidimų aikštelės. Visai aplinkai sutvarkyti tikriausiai buvo skirta didelė suma pinigų. Gerai, kad ES jų skyrė: netikiu, kad be šių lėšų būtume sulaukę tokių pasikeitimų.

Miglė Katinauskienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: