15min.lt nuotr.
Pirmąjį vasaros mėnesį šalies darbdaviai ne tik mažiau skelbė darbo pasiūlymų, bet ir mažiau įdarbino darbo ieškančių asmenų, informuoja Užimtumo tarnyba.
Nepaisant to, bendras dirbančiųjų skaičius išliko stabilus ir aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirbo 1,47 mln. asmenų – 5,8 tūkst. daugiau nei prieš mėnesį. Labiausiai dirbančiųjų skaičius ūgtelėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo sektoriuose.
„Galima sakyti, tai yra tie trys banginiai, kurie šiuo metu palaiko visos darbo rinkos gyvybingumą“, – pastebėjo Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.
Tuo metu darbo neturinčių asmenų skaičius birželį susitraukė 0,8 tūkst., iki 143,7 tūkst., registruotas nedarbas šalyje mažėjo 0,2 proc. punkto, iki 8,1 proc. Šiuo metu klientų – 7,3 tūkst. mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu, o registruotas nedarbas mažesnis 0,5 proc. punkto nei prieš metus.
Pirmąjį vasaros mėnesį darbdaviai įregistravo 16,5 tūkst. laisvų darbo vietų – 3,2 tūkst. mažiau nei gegužę.
Anot J. Zemblytės, darbo pasiūlymų mažėjo visuose sektoriuose, išskyrus naujiems mokslo metams besirengiančio švietimo, taip pat žemės ūkio ir miškininkystės bei viešojo valdymo sektorius.
„Birželį fiksuotas darbuotojų paklausos mažėjimas būdingas artėjant vidurvasariui. Įvasarojus mažiau nei prieš vasaros sezono startą ieškoma padavėjų, barmenų, virtuvės pagalbininkų, greitojo maisto ruošėjų, kasininkų, skalbėjų, apsaugos darbuotojų, statybos darbininkų, tačiau suaktyvėja pedagogų paieška. Birželį darbo pasiūlymų mokytojams registruota daugiausiai nuo metų pradžios“, – teigė ji.
Vasaros pradžiai įprastą pasyvesnę darbuotojų samdą rodo ne tik mažėjęs darbo pasiūlymų skaičius, bet ir mažesni į darbo rinką grįžtančių Užimtumo tarnybos klientų srautai. Birželį dirbti pradėjo 16,8 tūkst. Užimtumo tarnybos klientų – 3,6 tūkst. mažiau nei gegužę.
„Mažesni įsidarbinančių srautai birželį – įprastas reiškinys darbo rinkoje. Palyginti su geguže, dirbti pradėjo mažiau darbo ieškančių asmenų, tačiau tiek pat kiek praėjusių metų tokiu pat laikotarpiu (16,8 tūkst.). Panaši tendencija fiksuota ir iki pandemijos: 2018–2019 m. birželį įsidarbinusių Užimtumo tarnybos klientų skaičius buvo penktadaliu mažesnis nei gegužę“, – komentavo Užimtumo tarnybos atstovė.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: