15min.lt nuotr.

Pasak parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, siūlomi pakeitimai yra aktualūs svarbių profesijų atstovams, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, kuriems atvykus į iškvietimą, turėtų būti sudarytos visos sąlygos, greitai ir efektyviai teikti pagalbą.

„Įžeidus ir agresyvus elgesys su paramedikais ar kitais viešąsias paslaugas teikiančiais asmenimis, deja, yra įsisenėjusi ir sisteminė problema. Mano įsitikinimu, turime kurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų ugdyti pagarbą ir aiškiai parodytų, kokio elgesio valstybė netoleruoja“, – pernai gruodį pristatydama Administracinių nusižengimų kodekso pataisas teigė ji.

Kodekse siūloma įtvirtinti, kad fizinis asmuo, raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu pažeminęs socialines, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros ir  kt. paslaugas teikiančio darbuotojo garbę ir orumą, užsitrauktų baudą nuo 50 iki 300 eurų siekiančią baudą.

Svarstomu projektu taip pat siūloma nustatyti, kad tais atvejais, kai pažeminami viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbė ir orumas, administracinių nusižengimų teiseną pradėtų, tyrimą atliktų ir protokolus surašytų policijos pareigūnai.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui po svarstymo pritarė 106, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3Seimo nariai.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: