blank
15min.lt nuotr.

 „Aplinkos teršimas atliekomis ir nelegalūs sąvartynai vis dar išlieka problema. Šiai situacijai spręsti sukūrėme visuomenei skirtą virtualų įrankį „Tvarkau Lietuvą“. Žemėlapyje gyventojai galės patys perduoti informaciją apie pastebėtas užterštas teritorijas. Taip pat matyti tvarkymo eigą ir prisidėti prie Lietuvos gamtos švarinimo bei puoselėjimo“, – sako AAD direktorius Giedrius Kadziauskas.

Anot jo, nuo šiol gyventojų prašoma svetainėje www.tvarkaulietuva.lt pateikti kuo detalesnę informaciją apie aptiktą šiukšlėmis užterštą teritoriją. Tikimasi, kad surinkti duomenys pareigūnams padės įvertinti ir atrinkti rizikingiausias vietoves, pvz. veikiantys nelegalūs sąvartynai ar išmestos pavojingos atliekos (asbestas, automobilių tepalų filtrai, cheminių medžiagų talpos ir pan.), kur reikalingas operatyvus aplinkosaugininkų dėmesys.

Prie šio žemėlapio kūrimo prisidėjo kelios dešimtys neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių, kurie skenavo Lietuvos palydovinius žemėlapius, ieškodami ir žymėdami galimai užterštas vietoves. Vėliau departamento pareigūnai išanalizavo surinktus duomenis, apvažiavo pažymėtas teritorijas ir šiuo metu vykdo virš 100 tyrimų dėl aplinkos teršimo. Prie kiekvienos pažymėtos vietovės pateikiama informacija apie tvarkymo procesą, terminus, gauto pranešimo statusą, kai kur pridėtos ir užterštų teritorijų nuotraukos.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: