Gimtasis Rokiškis ELTA Šiemet į Lietuvą importuotuose bei tranzitu vežtuose grūduose iš Ukrainos pažeidimų nenustatyta

Šiemet į Lietuvą importuotuose bei tranzitu vežtuose grūduose iš Ukrainos pažeidimų nenustatyta

55
0

Šiais metais į Lietuvą iš trečiųjų šalių buvo įvežta daugiau kaip 450 tūkst. t grūdų ir jų produktų, skirtų pašarams bei maistui. Iš jų daugiau kaip 110 tūkst. t įvežta iš Ukrainos, praneša Žemės ūkio ministerija. Pasak ministerijos, neatitikimų reikalavimams iš Ukrainos importuotoje produkcijoje neaptikta.
Įvežamų grūdų ir jų produktų kontrolė Lietuvoje atliekama Valstybines maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patvirtintuose pasienio veterinarijos postuose ir VMVT teritorinių padalinių paskirties iškrovimo vietoje.
Šiemet į Lietuvą pašarams skirtų grūdų ir jų produktų iš Ukrainos į Lietuvą įvežta daugiau kaip 95 tūkst. t., Iš kurių beveik 80 tūkst. t kukurūzų, apie 300 t rapsų išspaudų, 6,7 tūkst. t rapsų sėklų, daugiau kaip 3 tūkst. t. saulėgrąžų išspaudų, daugiau kaip 6 tūkst. t kviečių, pažymima ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Valstybinės kontrolės metu grūdai ir jų produktai pašarams tiriami saugumui nustatyti, ar nėra aptikta mikotoksinų, pesticidų, dioksinų, salmonelės, radioaktyvių izotopų, nitritų. Nustatoma įvežamų grūdų ir jų produktų genetinė modifikacija.
Pasak ministerijos, siuntos yra tikrinamos pasirinktinai, bet ne rečiau kaip kas iš dvidešimto traukinio vagono tos pačios kilmės šalies ir tos pačios rūšies negyvūninių pašarinių žaliavų.
Iš Ukrainos į Lietuvą šiemet įvežta daugiau kaip 2 tūkst. t maistinių kukurūzų, daugiau kaip 30 tūkst.t grikių kruopų, apie 300 t saulėgrąžų sėklų. Maistui skirtų kviečių įvežta daugiau kaip 15 tūkst. t.
Importuojant maistui skirtus grūdus ir jų produktus, ne mažiau kaip 30 proc. importuojamų siuntų atliekami atitikties patikrinimai, imami mėginiai laboratoriniams tyrimams.
Jei paimtų mėginių laboratoriniai tyrimai teigiami, yra skelbiamas skubus pranešimas, visos ES šalys šį pranešimą mato bei, jei reikalinga, imasi rinkos ribojimo priemonių, nurodo Žemės ūkio ministerija.
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus