blank
15min.lt nuotr.

Už šias pataisas balsavo 62 Seimo nariai, 37 pasisakė prieš ir 3 susilaikė.

Toliau įstatymas bus svarstomas Seimo Kaimo reikalų komitete ir į parlamento salę grįš gruodžio 5 d.

Įstatymo iniciatoriai siūlo įteisinti naktinio matymo naudoti medžioklėje, tačiau aiškiai reglamentuoti ir riboti jų naudojimą. Projekte numatoma, kad naudoti naktinius taikiklius būtų galima medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Taip pat siūloma papildyti draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių bei priemonių sąrašą lankais bei kitais templiniais ginklais ir kovinių bei agresyvių veislių šunimis.

Naujas įstatymo pataisas parengę Seimo nariai sako, kad diskusijos dėl leistinų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių tampa vis labiau politizuotos. Jų nuomone, būtų optimalu, jog dėl medžioklėje leistinų ir draudžiamų naudoti priemonių ir įrankių apsispręstų Seimas. Todėl siūloma šiuo metu Medžioklės taisyklėse aplinkos ministro sprendimu tvirtinamą medžioklėje naudojamų priemonių ir įrankių sąrašą perkelti į Medžioklės įstatymą.

  1. Mažeika: oponentai bando kalbėti emocijomis

Vienas iš įstatymo iniciatorių, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika akcentavo, kad diskutuojant dėl naktinių taikiklių įteisinimo būtina kalbėti argumentų, o ne emocijų kalba. Jo teigimu, būgštavimai dėl šios optikos naudojimo medžioklėje neturi jokio pagrindo.

„Tos priemonės, dėl kurių yra didžiulė baimė – yra nepagrįstos. Šiuo atveju bandoma kalbėti emocijomis“, – kalbėjo K. Mažeika.

Jis taip pat sureagavo į Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės, konservatorės Aistės Gedvilienės pasisakymus – politikė, kritikuodama įstatymo iniciatyvą, kalbėjo, jog „miškas nėra lentos, o žvėrys nėra mėsa“.

„Kad žvėrys nėra mėsa medžiotojai įrodė savo kruopščiu darbu, kai apskaitose, ataskaitose matyti, kad žvėrių populiacija geometrine progresija yra šokusi į nematytas aukštumas“, – pažymėjo jis, pridurdamas, kad tokie pokyčiai esmingai prisidėjo ir prie autoavarijų skaičiaus augimo.

Sulaukęs klausimo iš konservatoriaus Arvydo Pociaus, K. Mažeika taip pat atkreipė dėmesį, kad žvejams įstatymas leidžia žūklėje naudoti sonarus. Naktiniai taikikliai, pasak jo, yra analogiška priemonė medžiotojams.

„Kaip šiuo atveju manote – ar medžiotojų teisės nėra pažeidžiamos, jeigu jiems nėra leidžiama naudoti naktinio matymo taikiklius, o žvejams leidžiama naudoti sonarus?“, – teiravosi A. Pocius.

„Pats prožektorius ir naktinis taikiklis – tokia pati priemonė siekiant to paties tikslo, t. y., tamsiu paros metu sumedžioti žvėrį, nutraukti kančias. (…) Turbūt yra argumentai nenuginčyti – tai viena iš naudojamų priemonių. Tik kokia ji bus – praeito ar XXI amžiaus… Pasirinkimo teisė yra čia“, – teigė jis.

L. Jonauskas: jeigu klausimas apie blogą regą, reikia eiti pas okulistą, o ne keisti įstatymą

Tuo metu įstatymui prieštaraujantis ir neseniai priešingą iniciatyvą Seimui siūlęs socialdemokratas Linas Jonauskas į Seimo narius kreipėsi pasidalindamas, pasak jo, istorija apie „blogiausią buvusį aplinkos ministrą“ – omenyje turėdamas patį K. Mažeiką. Politikas vardijo eilę istorijų, kuriose, pasak jo, buvęs ministras priėmė kvestionuotinus sprendimus.

„Visai neseniai, tiesa, nors ir neilgai, bet šalies aplinkosaugai vadovavo berniokas iš Suvalkijos, kuris apie karvių apsėklinimą suprato daugiau nei apie aplinkosaugą“, – kalbėjo socialdemokratas.

„Kolegos, jeigu klausimas yra apie blogą regą, reikia eiti pas okulistą, o ne keisti įstatymą“, – pridūrė jis.

Pagrindiniu paskirtas V. Pranckiečio vadovaujamas Kaimo reikalų komitetas

Nors Seimas iš pradžių ketino paskirti Aplinkos apsaugos komitetą kaip pagrindinį šio klausimo svarstymui, liberalas Viktoras Pranckietis paprašė pagrindiniu skirti jo vadovaujamą Kaimo reikalų komitetą.

„Kadangi šis klausimas yra absoliučiai, 100 proc. kaimiškas dalykas, siūlau tą dalyką perduoti Kaimo reikalų komitetui“, – prašė jis.

Konservatorius Vilius Semeška, apgailestaudamas dėl Seimo balsavimo, ragino kolegas tokiam siūlymui nepritarti.

„Unikalus dalykas. Akivaizdu, kad kraujo kvapas ir skonis suvienija politikus“, – pažymėjo jis.

Visgi, Seimas pritarė V. Pranckiečio siūlymui, tačiau nei Ingridos Šimonytės prašymui dėl Vyriausybės išvados, nei konservatoriaus Andriaus Vyšniausko siūlymui dėl antikorupcinio vertinimo nepritarta.

ELTA primena, kad antradienį Seimas nepritarė Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis siūlyta uždrausti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje. Tokius siūlymus dar pernai buvo registravęs socialdemokratas L. Jonauskas.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: