Pexels nuotr.

Už balsavo 94, prieš – 1, susilaikė 6 parlamentrai.

Pasak pasiūlymų iniciatoriaus Seimo nario Vytauto Kernagio, įstatymo pakeitimai dėl kvapiųjų medžiagų parengti atsižvelgiant į platintojų interpretuojamą sąvoką „tabako skonis ir kvapas“ ir besitęsiančius elektroninių cigarečių pardavimus su juntamais tabako priedų deriniais: vaisių, uogų, prieskonių, alkoholio, karamelės, mentolio ar vanilės.

Pagal naujas nuostatas, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi moksliniais tyrimais pagrįstais įrodymais ar kitų šalių kompetentingų institucijų gerąja praktika, turės sudaryti konkrečių leidžiamų naudoti cheminių medžiagų, suteikiančių elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių skysčiui tabako skonį ir kvapą, sąrašą.

Tai, pasak pataisų rengėjų, neleis ekonominės veiklos vykdytojams apeiti įstatymo draudimų ir apribos galimybę tiekti rinkai elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles, turinčių ne tabako kvapo ar skonio savybių.

Už pridėtinių skonių ir kvapų elektroninėse cigaretėse draudimą pasisakė „valstietis“ Aurelijus Veryga, pabrėždamas, kad elektroninės cigaretės nėra sveikesnė alternatyva tradiciniam tabakui.

„Tai tikrai nėra alternatyva norintiems mesti rūkyti arba susimažinti žalą, nes tokių tyrimų šiandien dienai nerasite, tai yra viso labo spekuliacijos“, – Seimo posėdyje kalbėjo jis.

Įstatymo priėmimui prieštaravo „laisvietė“ Morgana Danielė, teigdama, kad dabartinis skonį turinčių eletroninių cigarečių draudimas nepasiteisina.

„Šis projektas yra susijęs su bandymu padaryti taip, kad šiandien jau metus veikiantis skonių draudimas elektroninėms cigaretėms, kuris nepasiteisina, neveikia – matome juodąją rinką, verslo prisitaikymą“, – sakė ji.

Ant elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių vienetinių pakelių ar bet kokios išorinės pakuotės turės atsirasti šis įspėjimas apie galimą žalą sveikatai: „Šiame gaminyje yra nikotino, kuris yra itin didelę priklausomybę sukelianti medžiaga“.

Nikotino neturinčioms elektroninių cigarečių pildyklėms reikalavimas nurodyti įspėjimą nebus taikomas.

Šiuo metu Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymu draudžiama pateikti rinkai elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ir (ar) skonį.

Praėjusių metų gegužę įsigaliojus įstatymo pakeitimams, ant elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių vienetinių pakelių ar bet kokios išorinės pakuotės turi būti įspėjimas apie galimą žalą sveikatai.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: