blank
15min.lt nuotr.

Kaip ir iki šiol, cezario pjūvio operaciją, kai ji atliekama ne dėl medicininių priežasčių, pacientė turės apmokėti savo lėšomis. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis operacija atliekama tais atvejais, kai tam yra medicininių indikacijų, t. y. kai gimdymas natūraliu būdu gali sukelti pavojų motinos arba vaisiaus gyvybei.

Tuo metu pacientei ar naujagimiui dėl po operacijos atlikimo kilusių komplikacijų diagnostikos ir gydymo paslaugos bus apmokamos PSDF biudžeto lėšomis.

Ministerija pažymi, kad norėdama pasikonsultuoti dėl galimybės atlikti cezario pjūvio operaciją nesant medicininių indikacijų, į gydytoją akušerį ginekologą pacientė turėtų kreiptis ne anksčiau kaip 22 nėštumo savaitę, bet ne vėliau kaip 37 nėštumo savaitę.

Galimybė pačiai pacientei vietoje gimdymo natūraliu būdu pasirinkti cezario pjūvio operaciją buvo įteisinta 2023 metų sausio 1 dieną.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: