15min.lt nuotr.

Kaip praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), daugiausia valstybės finansuojamų vietų planuojama inžinerijos, paslaugų, gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijos sritims.

Vyriausybei patvirtinus bendrą valstybės finansuojamų vietų skaičių pagal švietimo sritis, ŠMSM šį skaičių pagal švietimo sritis paskirstys regionams. Nuo šių metų atsisakoma detalaus centralizuoto planavimo papildomai pagal profesinio mokymo formas, profesinio mokymo įstaigas bei kvalifikacijas.

Nuo šiol kiekviena profesinė mokykla galės pati susidaryti planą, kiek ir į kokias vykdomas programas numato priimti mokinių, atsižvelgiant į savo priėmimo pajėgumus, regiono darbo rinkos poreikius ir tendencijas.

Mokinių priėmimas į profesinio mokymo įstaigas, kaip ir ankstesniais metais, vyks keliais etapais – pagrindinis priėmimas žiemos ir vasaros etapais ir papildomas priėmimas vasaros pabaigoje.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: