15min.lt nuotr.

Tai numatančias kodekso pataisas įregistravęs Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas teigia, kad dažniausiai piktnaudžiavimą trijų mėnesių išbandymo laikotarpiu patiria jauni, dar darbo patirties neturintys darbuotojai.

„Deja, pasitaiko atvejų, kai darbdaviai jaunus žmones priima į darbą, o besibaigiant bandomajam laikotarpiui, be objektyvių priežasčių, tiesiog nenorėdami kelti po bandomojo laikotarpio sutarto darbo užmokesčio, juos atleidžia“, – aiškinamajame dokumento rašte sako L. Jonauskas.

Parlamentaro teigimu, trumpesnis išbandymo laikas leis užtikrinti darbuotojų teises į socialinę ir finansinę apsaugą.

„Kas yra tie 3 mėnesiai darbuotojui? Žmogus yra priverstas būti neapibrėžtumo padėtyje, kurioje jis neturi daugelio įprastų darbuotojų turimų garantijų. Jis gali būti atleistas bet kada, įspėjus jį prieš 3 darbo dienas. Jam nepriklauso jokios išeitinės kompensacijos, kurios mokamos atleidžiamiems ilgiau dirbantiems darbuotojams. Bandomuoju laikotarpiu žmogus praranda finansines galimybes imti būsto paskolą, taip pat yra priverstas tenkintis mažesniu atlyginimu. Todėl išbandymo termino sumažinimas darbuotojams ir socialiai, ir finansiškai leis jaustis daug tvirčiau“, – sako Seimo narys.

Parlamentaro nuomone, darbdaviams išbandyti darbuotoją ilgiau nei mėnesį dažnai nėra poreikio.

„Daugelis į svarbias pareigas priimamų darbuotojų turi praeiti įvairias atrankas, atlikti testus ir patikrinimus, kurie parodo, ar jis turi darbui tinkamas savybes bei gebėjimus dar prieš bandomąjį laikotarpį. O ir pasaulinės tendencijos rodo, kad laikas, kurį darbuotojas dirba vienoje įmonėje, trumpėja, todėl labai svarbu, kad tas bandomasis laikotarpis neužsitęstų ir, jeigu įmanoma, būtų kuo trumpesnis. Tuo turėtų būti suinteresuotos abi pusės“, – dokumento aiškinamajame rašte teigia L. Jonauskas.

Siūloma, kad Darbo kodekso pataisos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 dienos.

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, išbandymo terminas negali būti ilgesnis negu trys mėnesiai, neskaitant laiko, kurį darbuotojas nebuvo darbe dėl laikinojo nedarbingumo, atostogų ar kitų svarbių priežasčių. Pratęsti išbandymo laikotarpį darbo sutarties šalių susitarimu draudžiama. Jei terminuota darbo sutartis sudaroma trumpesniam negu šešių mėnesių laikotarpiui, išbandymo terminas turi būti proporcingas šios sutarties terminui (atitinkamai trumpesnis negu trys mėnesiai).

✔️ DARBO SKELBIMAI, SIŪLO DARBĄ | lovejob.lt

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: