123RF nuotr.

„Labai gaila, kad postūmį link vakarietiškos medžioklės kultūros Lietuvoje, stabdo emocijos ir visiškai nieko bendro su situacija gamtoje neturinčios interpretacijos apie tai, kad miškai taps žvėrių skerdyklomis. Juk labai aiškiai įstatyme nurodyta, kad minėta įranga naudoti bus galima tik kovojant su afrikinių kiaulių maru, pražudžiusių šalies kiaulių ūkius ir smulkiais plėšrūnais, naikinančiais kiškius, stirnų jauniklius ir paukščius“, – teigė V. Kantauskas.

Anot jo, medžiotojų vardu Seimo nariams parengtas laiškas turėtų įnešti gerokai daugiau aiškumo apie šio įstatymo svarbą bei reikšmę visai Lietuvai, ne tik medžioklės tvarkos, jos politikos ar proveržio srityse, bet ir valstybės saugumo klausimais.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, laiške Seimo nariams, medžiotojai akcentuoja, kad šis įstatymo pakeitimas lems ar Lietuva pasirinks vakarietišką medžioklės kelią bei pakels šalies gynybos lygį. Taip pat skaičiais pagrindžia tinkamai jų vykdomą žvėrių priežiūrą miškuose, kurių, anot jų, populiacija auga kartais – vien tauriųjų elnių populiacija dvidešimtmetį išaugo daugiau kaip 6 kartus, taip pat paaiškina medžioklės svarbą šalies ekonomikai, rolę ir jiems tenkančias pareigas.

Medžiotojai taip pat atkreipia dėmesį, kad ženkli dalis nelaimingų nutikimų medžioklėje yra įvykę tamsiuoju paros metu, ar prastai matant, o tokių panašių atvejų, kaip skelbiama pranešime, pavyktų išvengti, jei Lietuvoje galiotų vakarų pasaulio medžioklės standartai.

Pranešime pažymima, kad praėjusių metų liepos 1 d. įsigaliojo LR ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis buvo leista naktinių taikiklių apyvarta. Tai reiškia, kad minėtą įrangą jau galima turėti, bet naudoti – ne.

„Kalbėdami apie naktinių prietaisų legalizavimą – mes kalbame ne tik apie šernų populiacijos reguliavimą, bet ir šalies saugumą, didesnį gynybinį potencialą, ką patvirtino Ukrainos pajėgos, gavusios minėtą įrangą iš Lietuvos medžiotojų ir sėkmingai įveikusios okupantų puolimą Kijevo, link. Tačiau šie įstatymo siekiai iki šiol nėra įgyvendinti, kadangi medžiotojams nėra jokių paskatų įsigyti ir turėti naktinius taikiklius, nes jų vis dar jokia apimtimi negalima naudoti medžioklėje, o juos galinčios gaminti bendrovės Lietuvoje – to neskuba daryti. Tai reiškia, kad juos pirkti galime, kaip ir turėti – bet naudoti ne, o naujos darbo vietos ar papildomos, juos galinti gaminti čia, Lietuvoje, įplaukos į biudžetą – laukia savo eilės“, – rašoma kreipimesi.

Medžiotojai ragina nepritarti Laisvės frakcijos narių įregistruotam siūlymui uždrausti naktinių taikiklių naudojimą įstatymo lygiu be jokių išimčių, pažymima pranešime žiniasklaidai.

„Šis įstatymas – ne tik šernų ar smulkių plėšrūnų populiacijai reguliuoti, bet tai ir vakarietiškus standartus atitinkanti medžioklėtvarka Lietuvoje ir dar didesnis mūsų visos valstybės saugumas“, – akcentuojama kreipimosi pabaigoje.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Arinus
Arinus
2023 21 birželio 22:10

Jiems vis negana. Vargsai, kurie mesos neiperka

Rekomenduojami video: