blank
15min.lt nuotr.

Taupymo lakštai platinami per du Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB. Nustatytose VTL emisijos sąlygose numatyta, kad pirmoji taupymo lakštų emisija bus platinama rugpjūčio 7–21 d., o išperkama 2024 m. rugpjūčio 22 d.

„Taupymo lakštai – tai saugus ir paprastas trumpos trukmės investavimo būdas. Nuo pirmadienio jie bus platinami, tokiu būdu praplečiant galimybes gyventojams rinktis, kur investuoti sukauptas lėšas. Pirkti taupymo lakštus ne tik pakankamai naudinga, bet kartu taip žmonės skolina valstybei, kuri jų pinigus panaudoja viešosioms paslaugoms finansuoti“, – sakė finansų ministrė G. Skaistė.

VTL yra Vyriausybės vertybiniai popieriai, kuriuos galės įsigyti tik fiziniai asmenys. Tai saugi investicija generuojanti grąžą, panaši į terminuotus indėlius banke, tik šiuo atveju gyventojai savo santaupas patikėtų Vyriausybei. Savo ruožtu Vyriausybei VTL yra galimybė formuoti dar vieną skolinimosi priemonę – pasiskolinti iš gyventojų tiesiogiai ir tokiu būdu pritraukti kitur neinvestuotas santaupas.

VTL palūkanų normos kiekvienai emisijai bus nustatomos atsižvelgiant į atitinkamos trukmės Vyriausybės valstybės vardu skolinimosi palūkanų normos vidurkį, jos bus nustatomos ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki taupymo lakštų platinimo pradžios ir skelbiamos kartu su kitomis VTL emisijos platinimo sąlygomis Finansų ministerijos svetainėje. Preliminarus VTL išleidimo grafikas bus atnaujinamas kas mėnesį ir taip pat skelbiamas Finansų ministerijos svetainėje.

Kiekvienas, norintis įsigyti VTL, tą galės padaryti per Finansų ministerijos pasirinktus platintojus, „Swedbank“ arba SEB, jų internetiniame banke keliais mygtukų paspaudimais. SEB sudarys galimybę VTL įsigyti ir banko padaliniuose.

Kai ateis laikas VTL išpirkti, investuotojui nieko nereikės daryti – pinigai už išpirktus VTL ir jam priklausančios palūkanos automatiškai bus pervesti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas apmokėjimas už įsigyjamus VTL.

Vyriausybė anksčiau jau skolinosi tiesiogiai iš gyventojų, platindama VTL su pertraukomis nuo 1999 m. iki 2021 m.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: