15min nuotr.

Nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos pokytis taip pat buvo -0,9 proc.

Vien antrąjį 2023 m. ketvirtį, šalies BVP to meto kainomis siekė 17,7 mlrd. Eur. Palyginti su 2023 m. pirmuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo teigiamas ir sudarė 2,8 proc.

Įvertis gautas taikant ekonometrinius modelius pagal turimus statistinius duomenis.

Vertinant gamybos metodu, 2023 m. antrąjį ketvirtį didžiausią teigiamą įtaką BVP pokyčiui turėjo statybos, transporto ir saugojimo, informacijos ir ryšių įmonių veiklos rezultatai.

2023 m. antrojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su atitinkamu 2022 m. ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos buvo teigiamas ir sudarė 0,6 proc., pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką 0,9 proc.

2023 m. antrojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, palyginti su 2023 m. pirmuoju ketvirčiu, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, buvo teigiamas ir sudarė 6,6 proc.

BVP ir jo komponentų reikšmės bei pokyčiai priklauso nuo skirtingų metų sezonų, todėl BVP ir jo komponentų kitimo tempui skirtingais laikotarpiais palyginti naudojami pokyčiai, gauti pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: