Miško žvėrims - neramios dienos: varyminių medžioklių sezonas įsibėgėja. Benjamino Sakalausko nuotr..
Benjamino Sakalausko nuotr.

Jau kitą savaitę, rugsėjo 4-ąją, Lietuvoje pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kuomet iš orlaivių bus mėtomi jaukai su vakcinomis.
Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), planuojama, jog pirmieji orlaiviai su vakcinomis laukinių gyvūnų imunizavimui nuo pasiutligės pakils rugsėjo 4 arba 5 dien iš Trakų rajono savivaldybėje esančio Paluknio aerodromo. Vėliau orlaiviai pakils ir dar iš dviejų aerodromų – Molėtų bei Aleksoto.
505 tūkst. jaukų su vakcina iš lėktuvų bus išmėtyti 20,4 tūkst. kv. km. apimančioje buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, vakcinavimo nuo pasiutligės etapą planuojama baigti gruodžio mėnesį.
VMVT specialistai primena, kad nors jaukas ir atitinka visus saugumo standartus, jį radę gyventojai raginami jauko neliesti, nerinkti. Suradus jaukų prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai pranešti teritoriniams VMVT padaliniams – specialistai atvyks juos surinkti. Tuo metu naminiams gyvūnams šie jaukai su vakcinomis nepavojingi, tačiau jų perdozavus, galimos komplikacijos, pažymi specialistai.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: