Tiek benzinas, tiek ir dyzelinas Lietuvoje pinga dvi savaites iš eilės, praneša Lietuvos energetikos agentūra. Pasak jos, paskutinį kartą tokios tendencijos buvo užfiksuotos gegužės mėnesio pabaigoje.
Per praėjusią savaitę, liepos 3–10 d., lyginamose Baltijos jūros regiono valstybėse benzino vidutinės kainos kilo tik Vokietijoje – padidėjo 0,2 proc., o Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje mažėjo, atitinkamai 0,9 proc. 1,0 proc. ir 0,4 procento. Estijoje benzino vidutinė kaina per savaitę nepasikeitė.
Palyginimui, Estijoje benzino vidutinė kaina siekia 1,70 Eur/l ir yra 0,22 Eur/l didesnė nei Lietuvoje, o Lenkijoje vidutinė benzino kaina sudaro 1,44 Eur/l.
Dyzelino vidutinės kainos per savaitę taip pat padidėjo tik Vokietijoje – kilo 1,4 proc., o Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje mažėjo atitinkamai 0,1 proc., 0,3 proc. ir 0,04 procento. Estijoje vidutinė dyzelino kaina nesikeitė.
Lietuvoje vidutinė dyzelino kaina dabar yra 1,34 Eur/l – tai 0,09 Eur/l mažiau už vidutinę dyzelino kainą Latvijoje. Lenkijoje ši kaina sudaro 1,39 Eur/l.
Šiuo metu vidutinės degalų kainos visose lyginamose Baltijos jūros regiono valstybėse yra 2–30 proc., arba 0,03–0,59 Eur/l mažesnės už buvusias prieš 12 mėnesių. Per šį laikotarpį vidutinė degalų kaina daugiausiai sumažėjo Lietuvoje: benzinas atpigo 24 proc., dyzelinas – 30 procentų.
Didmeninės degalų kainos liepos pradžioje (1–5 d.) padidėjo apie 0,02 Eur/l. Per birželio mėnesį dyzelino didmeninė kaina padidėjo 0,04 Eur/l, o benzino didmeninė kaina sumažėjo 0,04 Eur/l.
Praėjusią savaitę „Brent“ naftos kaina siekė 76,6 USD/bbl – tai 4,1 proc. daugiau už ankstesnės savaitės vidutinę kainą). „Urals“ naftos kaina siekė 59,3 USD/bbl – tai 5,5 proc. daugiau už ankstesnės savaitės vidutinę kainą.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: