pexels.com nuotr.

Iki liepos 19 d. laukiama gyventojų pasiūlymų dėl tai numatančių  Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pataisų.

Birželio mėnesį pateikdamas šį projektą Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas sakė, kad yra siūloma leisti įsirengti saulės elektrines ir tose žemės ūkio paskirties žemėse, kurių derlingumo balas yra aukštesnis negu vidurkis. Pasak jo, tai tokie rajonai kaip Pasvalys, Pakruojis, Joniškis, Radviliškis, Panevėžio rajonas, Kėdainiai, Kauno rajonas, Marijampolė, Vilkaviškis ir kiti.

Projektą kritikavęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis priekaištavo kad „norima naikinti derlingus Lietuvos dirvožemius atiduodant juos saulės elektrinių statybai”. Politikas nemano, kad toks būtų ūkininkų interesas.

Aplinkos ministras Seimo narys Simonas Gentvilas kvietė neieškoti dirbtinio konflikto tarp saulės energetikos ir žemės ūkio. “Yra išskirtiniai atvejai, kai ūkininkai nori sau pasistatyti elektrines, leiskime jiems, nes kiti įstatymai tai leidžia”,- Seimo posėdyje sakė S. Gentvilas.

Projekto autorių teigimu, šiuo metu vadovaujantis Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu ariamoji žemė, kurios dirvožemio našumas didesnis už vidutinį šalyje, taip pat žemė, kurioje yra eksploatuojamos melioracijos sistemos, turi būti naudojama taip, kad nesumažėtų jos plotas, kas iš esmės apriboja saulės energijos elektrinių statybas tokioje žemėje.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: