blank
15min.lt nuotr.

Pasak jos, tai užtikrintų lygias teises visiems pradinių klasių moksleiviams gauti nemokamus pietus nediferencijuojant pagal amžiaus grupes. Projekto autorės teigimu, tai sumažintų socialinę atskirtį ir finansinę naštą tėvams.

„Ne kartą susilaukėme tėvelių ir pedagogų nusiskundimų, kad šiuo metu yra diskriminuojami pradinių klasių mokiniai“, – Eltai sakė R. Šalaševičiūtė.

Jos teigimu, tai jau trečias bandymas teikti į Seimo darbotvarkę šį klausimą ir tai nesusiję su rinkimais.

„Jeigu ir šį kartą nepavyktų, kai būsime valdžioje, tikrai surasime tuos 17 milijonų, kad pamaitinti  visus nemokamai, nes tai susiję su moksleivių sveikata ir pasiekimais moksle“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Jos skaičiavimais, trečių ir ketvirtų klasių moksleivių nemokamiems pietums iš valstybės biudžeto papildomai prireiktų apie 17 mln. eurų.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų nuo kitų metų liepos 1 d.

Šiuo metu nemokamai maitinami priešmokyklinio amžiaus bei pradinių – pirmų ir antrų – klasių moksleiviai. Tuo metu trečiųjų ir ketvirtųjų pradinių klasių moksleiviams nesuteikta teisė gauti nemokamus pietus.

ELTA primena, kad pernai kovo 31 d. Seimas atmetė „valstiečių“ iniciatyvą įteisinti nemokamą maitinimą visiems pradinukams, t. y. ir trečiokams, ir ketvirtokams.

Tai numatantis Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas nesulaukė pritarimo po pateikimo ir buvo atmestas.

blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: