Pexels nuotr.
Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) 2023 m. birželį apskaičiuota vidutinė metinė infliacija sudarė 17,3 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.
Tuo metu pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuota vidutinė metinė infliacija siekė 18,6 proc.
Metinė (2023 m. birželį, palyginti su 2022 m. birželiu) infliacija sudarė 8,2 proc., o pagal VKI apskaičiuotoji – 9 proc.
Metinei infliacijai, apskaičiuotai pagal SVKI, daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, mėsos ir jos produktų, elektros energijos, duonos ir grūdų produktų, automobilių, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, daržovių, farmacijos gaminių kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis 2023 m. birželį, palyginti su geguže, kaip ir apskaičiuotas pagal VKI, sudarė –0,1 proc.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: