Asmeninio archyvo nuotr.

– Kuo šiuo metu užsiimi?

Esu įkūrusi „NEYA Designs“ prekės ženklą. Šiandien mano kasdienybę praskaidrina kūryba: siuvimas, makramė pynimas, piešimas. Rankdarbiais išreiškiu save, ši veikla mane atpalaiduoja ir leidžia mėgautis kūrybos laisve. Mano namai dabar pavirtę kūrybinėmis dirbtuvėmis, jose gimsta rankų darbo kūriniai. Be to, džiaugiuosi būdama BITĖS PROFŲ komandoje. Pristatau išmaniuosius įrenginius apžvalgose bei kuriu turinį socialiniuose tinkluose.

Laisvalaikiu aktyviai sportuoju, einu į sporto salę, užsiimu joga, bėgioju. Sporto mano gyvenime tikrai daug ir tuo labai džiaugiuosi. Pasportavusi jaučiuosi daug energingesnė ir labiau pasitikinti savimi, tai leidžia man nuveikti dar daugiau.

Apskritai labai džiaugiuosi dabartiniu savo gyvenimu, ta vidine ramybe ir laime.

– Mėgsti keliauti, ne kartą dalinaisi įvairių kelionių nuotraukomis. Kurios šalys Tave labiausiai sužavėjo?

Keliauti tikrai labai mėgstu! Labiausiai įsiminė kelionės, kai teko ilgiau pagyventi kitoje šalyje. Tai Kipras, Portugalija ir Norvegija. Ką parsivežiau „namo“? Gyvendama Kipre išmokau neskubėti ir mėgautis akimirka. Kipriečiai atsipalaidavę, laisvi. Tai žmonės, kurie gali nesijaudindami gerti šaltą kavą 3 valandas viduryje darbo dienos, šnekučiuotis ir niekur neskubėti. Manau, labai svarbu mokėti pasidžiaugti akimirka ir kartais tiesiog sustoti. Pasidžiaugti tuo, kas aplinkui, skirti laiko sau ir artimiesiems.

Į Portugaliją keliavau gyventi viena. Buvo labai baisu, bet ir įdomu sužinoti, kas manęs laukia. Apie tai ši kelionė. Apie išlipimą iš komforto zonos. Apie tai, kad nereikia bijoti daryti tai, ko nori, nes galų gale viskas išeina tik į gera. Be galo džiaugiuosi, kad išdrįsau iškeliauti viena, tai buvo viena geriausių patirčių mano gyvenime.

O Norvegija… kai tik ją atsimenu, iškart prieš akis išnyra nuostabūs gamtos vaizdai. Teko miegoti mašinoje spaudžiant minusinei temperatūrai, palapinėje kalnuose, maudytis lediniame fjordo vandenyje, eiti į naktinius žygius po kalnus, slidinėti. Norvegijoje pamilau gamtą, ramybę, buvimą su savimi. Išmokau turiningai leisti laiką būdama viena. O tada mano gyvenime netikėtai atsirado rankdarbiai.

Apskritai kiekviena kelionė mane užaugino, pakeitė požiūrį ir padėjo geriau pažinti save.

– Kodėl susidomėjai pynimu? Kaip viskas prasidėjo?

Pinti pradėjau maždaug prieš dvejus metus. Tuo metu gyvenau Norvegijoje, dirbau padavėja, o po darbo turėjau daug laisvo laiko. Ieškojau naujos veiklos, kur galėčiau išreikšti save ir turiningai praleisti dienas. Norvegijoje makramė kūriniais puošėsi parduotuvės, kavinės. Pradėjau domėtis, ieškoti būdų, kaip tai padaryti pačiai.

Pinti išmokau labai paprastai. Nusipirkau ritę siūlų, pažiūrėjau keletą videopamokų ir tiesiog pabandžiau. Klydau, mokiausi, eksperimentavau, kol pavykdavo. Pynimas mano įtraukė, norėjau mokytis vis daugiau ir bėgant laikui tobulėjau, pavykdavo vis sudėtingesni kūriniai.

– Makramė – kas tai?

Tai yra mazgų pynimas rankomis.

Makramė technika pradėta naudoti arabų šalyse XIII a. audėjų. Šie amatininkai savo nuaustus kūrinius užbaigdavo šia pynimo technika.

Toliau makramė populiarino jūreiviai. Perėmę patirtį iš arabų kraštų, jūrininkai mazgų rišimo techniką naudodavo dirbdami laivuose. Makramė mazgais tvirtintos burės, jie naudoti kroviniams pakrauti ir t. t. Laisvu metu jūreiviai treniravo savo rankas rišdami dekoratyvinius mazgus ir gamindami hamakus, diržus ar kepures. Šie jų dirbiniai sulaukė nemenko populiarumo – išlipus į krantą jais buvo prekiaujama. Taip makramė technika ir gaminiai pasklido po visą pasaulį.

– Kada supratai, kad tuo norėtum užsiimti rimčiau, jei taip galima pavadinti?

Teko dirbti klientų aptarnavimo, pardavimų, reklamos, administravimo srityse. Darbas man nešė atlygį, bet nesijaučiau savoje vietoje ir nerealizavau savęs, kaip norėčiau.

Apie tai, kad noriu pradėti kurti ir prekiauti savo rankų darbo produktais, galvojau labai seniai ir niekaip negalėdavau išmesti to iš galvos. Kartą pamaniau: kada, jeigu ne dabar, daryti tai, ko noriu iš tikrųjų?

Todėl nusprendžiau surizikuoti ir pabandyti įgyvendinti savo svajonę – sukurti savo prekės ženklą ir savo darbais pasidalinti su kitais.

– Kaip vyksta kūrybos procesas? Kur semiesi idėjų? 

Mano galvoje visada sukasi įvairiausios idėjos. Aš toks žmogus, jeigu ką nors naujo sugalvoju – nenusiraminsiu, kol nepabandysiu padaryti. Esu perfekcionistė, todėl kuriant kiekviena detalė man yra labai svarbi ir reikšminga. Galiu tobulinti kūrinius iki begalybės ir tuo mėgautis.

Kūrybos procesas man pats maloniausias, eiti į parduotuvę, ieškoti audinių, derinti spalvas, siūlus, piešti eskizus, mokytis naujų technikų. Pindama galiu klausytis mylimos muzikos, įdomios tinklalaidės ar tiesiog pinti tyloje. Pynimas mane ramina, atpalaiduoja ir leidžia pabėgti į kitą pasaulį.

Idėjų semiuosi kasdienybėje. Matydama įvairius interjerus, namų detales, vaikščiodama gamtoje. Įsivaizduodama kūrinius, kurie ne tik gražūs, bet ir praktiški. Mane įkvepia ir spalvos. Labai mėgstu šviesias, pastelines spalvas, kurių daug ir mano darbuose.

– Ką kuri šiuo metu?

Šiuo metu kuriu makramė rankų darbo produktus – interjero detales, plaukų aksesuarus, stalo dekoracijas. Makramė kūriniai namams suteikia bohemiško interjero stiliaus akcentą bei kuria jaukumo jausmą. Taip pat siuvu linines plaukų gumutes. Tai sveikesnis pasirinkimas Jūsų plaukams. Jau ruošiu ir naujus produktus, netrukus jais pasidalinsiu.

– Savo puslapyje pabrėži, kad produktai pagaminti iš natūralių, draugiškų aplinkai medžiagų. Kodėl tai svarbu? Galbūt domiesi ekologija?

NEYA rankų darbo kūriniams renkuosi natūralias, aplinkai draugiškas medžiagas. Kurdama naudoju perdirbtos medvilnės siūlus, 100 proc. lino audinį, medžio šakas, surinktas Baltijos pajūryje. Noriu, kad kuriami produktai būtų kokybiški ir ilgai tarnautų.

Mano nuomone, kiekvienas iš mūsų turėtume saugoti aplinką, kurioje gyvename šiandien ir kurioje gyvensime ateityje. Ekologija visų pirma prasideda nuo suvokimo, kokį pėdsaką palieki po savęs.

Ekologija – tai ir saikas – atsakingas požiūris į daiktų pirkimą. Palaikau minimalistinį gyvenimo būdą ir tikiu, kad žmogus gali išsiversti su gerokai mažesniu kiekiu daiktų nei įsivaizduoja. Mažiau yra daugiau, norėčiau paskatinti rinkis kokybę vietoj kiekybės.

– Galbūt turi dar kokių minčių, idėjų, kurias tikiesi įgyvendinti artimiausiu metu?

Džiaugiuosi, kad turiu galimybę pasidalinti su žmonėmis rankų darbo kūriniais. Tikiuosi, kad mano kūryba atneš daugiau jaukumo į žmonių namus ir suteiks tiek pat džiaugsmo, kiek ji suteikia man. O artimoje ateityje, tikiuosi, mano hobis pamažu įgaus verslo pagreitį. Noriu augti, tobulėti ir nekantrauju sužinoti, kas toliau.

Projektą iš dalies remia:

„Eko Rokiškis – mums ir vaikams“ – 12 000 EUR

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: