Rokiškio padangėje - dešimtys orlaivių. A.Minkevičienės nuotr
Rokiškio padangėje - dešimtys orlaivių. A.Minkevičienės nuotr

 

Sparnų neturintis žmogus tik technikos pagalba gali pasijusti it paukštis ir į žemę žvilgterėti iš ten, kur plaukia debesys. Tokią galimybę šeštadienio vakare turėjo rokiškėnai ir svečiai, nepatingėję atvykti į buvusį Rokiškio aerodromą, kur tris dienas vyksta Lietuvos ultralengvųjų orlaivių federacijos sąskrydis.

DSC_0431

Nuo penktadienio kelios dešimtys ultralengvųjų orlaivių:lėktuvų, motorizuotų skraidyklių bei  parasparnių, 30 pilotų iš įvairių šalies miestų ir rajonų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Zarasų, Molėtų, Utenos ir kitur. Gausiausia pilotų komanda (14  dalyvių),  kaip ir pridera sąskrydžio šeimininkams –  rokiškėnų skraidymo asociacijos „Puga“ . Jos prezidentas, asociacijai vadovaujantis trejus metus Mantas Sakaitis sakė, jog Rokiškyje tokia ultralengvųjų orlaivių federacijos sąšauka vyksta pirmą kartą.

Mantas Sakaitis.A.Minkevičienės nuotr.
Mantas Sakaitis.A.Minkevičienės nuotr.

Šeštadienį gausiai susirinkę  smalsuoliai nuo 17 val.  laukė orlaivių pasirodymo – skrydžio virš Rokiškio ir jo apylinkių. Tačiau dėl nepalankaus oro įstabų reginį vis teko vėlinti. Pasitarę pilotai nusprendė kilti į dangų prieš 20 val., tačiau besikaupiantys lietaus debesys ir permainingas vėjas planus galėjo sujauti bet kurią minutę. Todėl rūpesčių “Pugos” nariams buvo apsčiai.

Paskutiniai apžiūros akcentai. Vilmantas Petrušonis.

DSC_0423

Vartai į renginį.

Ar aš nepanašus į bitę?

DSC_0432

DSC_0453

Komanda – šeimyninė ranga

Puikios nuotaikos nestokojusi molėtiškių pilotų komanda sakė, jog būtinai  reikia pamatyti Rokiškį iš paukščio skrydžio, kad palygintų, gražiau Molėtuose ar Rokiškyje. Su motorizuota skraidykle – kėde pilotas Aidas sakė tampąs filmuko herojumi Karlsonu, kuris skraido virš stogų… „Mes – jauniausia pilotų komanda“,  – sakė tėtis Jonas, atlydėjęs du orlaivių skraidymo sportu susirgusius sūnus Deividą ir Augustą bei į padangę savarankiškai dar nekylančią dukrą Ugnę. Komandoje – ir šių mama Audronė bei geras draugas Justinas. Molėtiškiai šmaikštavo, jog jų komanda – beveik šeimyninė ranga.

Komanda iš Molėtų.
Komanda iš Molėtų.

Vieni – padangę, kiti – už lėkščių

Reginio laukę žiūrovai vieni kitų teiravosi, kada dangų sudrebins orlaivių eskadrilė. Nekantriausieji traukė automobilių link ir ketino važiuoti į namus, adrenalino mėgėjai krapštė pinigines „Pugos“ asociacijai ir už  auką kilo į padangę parasparniais. Kiti pildė skrandžius karštais ir šaltais patiekalais, sukiojosi aplink Anatolijaus ir Snežanos Tumų zoną: ant laužo specialiame įrenginyje kepamą aviną ir katile kunkuliuojančią Kazachstano receptu verdamą kaurdaku sriubą, kurios pagrindinis ingridijentas – avino vidaus organai.

Anatolijus kepa aviną.
Anatolijus kepa aviną.
Katile kunkuliuoja Snežanos sriuba.
Katile kunkuliuoja Snežanos sriuba.

Renginio dalyvių laukė ilgas ir smagus bei įspūdžių kupinas vakaras: su pikantiška vakariene, nuotaikingu koncertu ir emocingu bendraminčių pasibuvimu. Sekmadienis – paskutinė sąskrydžio diena.

DSC_0486DSC_0484DSC_0435

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Golf 49
Golf 49
2016 10 liepos 13:08

Labai skani sriuba….. ir puiki šventė

Gedas
Gedas
2016 9 liepos 23:37

Saunuoliai organuzatoriai or visi dalyviai, super renginys, kitoks nei iprasta ir pritraukes zmoniu is kitu rajonu. Well done!

Rekomenduojami video: