blank

 

„Ar normalu, kad globoti keliolika vaikų apsiėmusi vienintelė rajone „Katalėjos“ šeimyna keturis iš jų leidžia į lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ savaitinę grupę?“ – klausė į „Gimtojo…“ redakciją paskambinęs rokiškėnas. Prisistatyti jis nepanoro. „Situacija nėra normali“, – neslėpė „Gimtojo…“  kalbinti šeimynos tėvai Igoris ir Jekaterina Sulejevai ir nuoširdžiai prisipažino pavargę bergždžiai belstis į abejingų vietos valdininkų duris, tad pasisamdę advokatą, kuris padeda nepaklysti klaidžiuose įstatymų labirintuose.

1

2014 m. rajono savivaldybė nepanaudojo 0,8 mln. Eur piniginei socialinei paramai skirtų lėšų, 2015 m. – 1,2 mln. Eur, o Lukštuose (Juodupės sen.) įsikūrusios šeimynos prašymus padėti spręsti vaikų pavėžėjimo problemą valdininkai atmeta jau ne pirmus metus kaip savivaldybei neįkandamus…

Skambūs valdžios lozungai prasilenkia su realybe

Dar pernai aukščiausiosios valdžios institucijos ėmė garsiai skalambyti apie tai, kad iki 2020-ųjų Lietuva taps viena iš nedaugelio valstybių, kurioje tėvų ir artimųjų šilumos, meilės stokojantys vaikai augs ne valdiškuose globos namuose, o tikrą šeimą atstojančiose šeimynose. Užmojai verti dėmesio, o realybė kitokia: atsakomybę globoti svetimus vaikus per metus prisiima vos viena kita mūsų rajono šeima.

Vienintelės mūsų rajone „Katalėjos“ šeimynos tėvai I. ir J. Sulejevai šiuo metu globoja 14 vaikų. Sutuoktinių nestebina žmonių nenoras imtis globos: valdžios institucijos menkai tokiems tepadeda.

4

„Savaitinį darželį lanko keturi mūsų vaikai: jauniausiajam – treji, vyriausiajam – pusseptintų. Kiekvienas, atėjęs į mūsų šeimą, turi savą istoriją, genetiką ir bėdų. Dėl įvairių raidos sutrikimų vaikams reikalinga kasdienė logopedo, masažuotojo ir kitų specialistų pagalba, pvz., 6,5 m. berniukas beveik nešneka. Visiems be išimties reikalinga socializacija tarp bendraamžių. Priėmėm sprendimą leisti vaikus į savaitinę grupę darželyje, nes šiuo metu tiesiog neturime kitos galimybės“, – neslėpė I. Sulejevas ir trumpai drūtai nupasakojo keblią padėtį. Jos esmė – žemiška: septynvietis šeimynos autobusiukas sugedo nepataisomai, o į penkiavietį automobilį sugrūsti keturias vaikiškas automobilines kėdutes – tam tikras iššūkis. Dar didesniu iššūkiu tampa finansai.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
11 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mortai, Norai
Mortai, Norai
2017 26 vasario 16:00

Kodėl skaičiuojat svetimus pinigus? Norit “praturtėt”, paimkit vaikų į savo šeimas, tuo pačiu ir vaikams padovanosit normalų gyvenimą šeimoje. Daug jų dar auga vaikų namuose, žmogiskos šilumos besiilginčių.
Čia kalba ne apie tai kas vertesni gaut pagalbą: daugiavaikės šeimos ar tos, kurios vaikus globoja šeimynose.

Nora
Nora
2016 7 spalio 10:16

NORA
Nereikia norėti, kad visi kiti rūpintųsi, o patiems tik reikalauti.
Mano žiniomis šita šeimyna tikrai remiama ir jai daug padedama.
Daugiavaikės šeimos tokio dėmesio ir paramos nesulaukia, nors yra auginančių 5-9 vaikus.

Rokagota
blank
2016 7 spalio 16:21
Atsakinėti į  Nora

Kokią valdžią išsirinkot tokią pagalbą ir turit .

Morta
Morta
2016 6 spalio 14:04

Mano nuomone, jei neišgali tai gal nereikia to imtis. O dabar išeina taip, kad jeigu paėmiau globot tai dabar viską man duokit, vežkit, pirkit, remontuokit. Man tai jau panašėja į verslą….

skaitytoja
skaitytoja
2016 6 spalio 9:37

“Mamai” . Paprasti tėvai augina savo biologinius vaikus, kuriuos gimdė ir auklėjo jie patis.
Šeimynoje auga vaikai iš skirtingų šeimų, ir tikrai ne iš pavyzdinių. Ar daugelis iš mūsų galėtu auginti svetimus vaikus? Jeigu taip patinka skaičiuoti kiek “daug ” pinigų gauna šeimyna už vaikus, pirmyn – steikite šeimyną, arba nors globoti bent vieną vaiką paimkite. Pinigų turėsite daug … Nežinosite kaip ir išleisti.

Audrius
2016 6 spalio 8:35

Jo labai pritariu katalėjos šeimynai. Pinigai vyriausybės yra skiremi kiekvienais metais, bet visada savyvaldybė sako jog pinigų nėra ir padėti negali. Galiausiai tuos pinigus sutaupytus valdininkai naudoja savo reikmėms patenkinti, tai atlyginimams ir prėmijoms išmokėti. Viskas galima nesunkiai išsiaiškinti, pakėlus savivaldybės biudžetą. O va vienintelė Katalėjos šeimyna Rokiškio rajone, kuri globoja 14 vaikų, negali sulaukti iš valdžios net autobusiuko kaip paramos. Rinkimai artėja brangieji, ar mums reikia tokių valdininkų? Kurie lobsta iš mokesčių mokėtojų pinigų? O vaikai kurie ir taip tėvų palikti išduoti, negali niekur nuvažiuoti nes transporto neturi. Žiauru.

Mama
Mama
2016 6 spalio 8:29

As lenkiu galvas pries tokius zmones,bet jei jau pasiemei globoti sitiek vaiku,turi uz juos jausti atsakomybe. Ar paliktumete savo vaikus visai savaitei darzelyje? Manau,kad ne! Na nebent butu salygos namuose blogos,nepalankios. Juk seimyna gauna nemazus pinigu uz siuos vaikus. O paprasti zmones visiskai negauna uz vaikus, augina juos is savu atlyginimu ir nedejuoja!!!

Kritikas
blank
2016 6 spalio 8:54
Atsakinėti į  Mama

Paprastoms šeimoms jau tris vaikus yra sudėtinga auginti, labai dažnai vaikų poreikiai yra nepatenkinami, o čia 14 vaikų nepamirškim kad juos visus reikia pavalgidinti, aplenkti, kiekvienam reikia telefono, o prasidėjus mokslo metams pratybų. Bet kuriai mamai galiu nesunkiai suorganizuoti ekskursiją į Katalėjos šeimyną, kad patys pamatytumėte realų vaizdą kaip viskas yra “paprasta”, va tada kalbėtumėt kitaip.

vidabu
2016 5 spalio 15:47

Juk jau perka ar tai nupirko autobusiukus, tai vienas tikrai jiems bus skirtas, nes socialinėms reikmės net neabejoju aš. Tik kada pristatys Jiems jį su kuru ir vairuotoju , reikia teirautis. Tam ir skirtos lėšos juk yra. Ar jau kitaip ten ”aukštai” šnekama ir šeimynos reikalai niekam nesvarbu. Ne vieną žinau panašią situaciją, tik kažkodėl socialiniai darbuotojai nežino nieko visai, kaip kas gyvena, ar turi duonos? Žino tik tuos, kurie garsiau rėkia.

Kur?
Kur?
2016 5 spalio 15:15

Kur savivaldybė sukišo sutaupytus pinigus? Sau į kišenes?

Smalsutis
blankblank
2016 5 spalio 14:53

Koks stebuklas mūsų laukia 2020 metais. Vienas stebuklas jau yra – tai trumpiausios atostogos, numatytos darbo kodekse

Rekomenduojami video: