Seimo Joanai Jazdauskaitei dar nematyti.
Seimo Joanai Jazdauskaitei dar nematyti. Asmeninio albumo nuotr. Ja

Didžiosios politikos slenkstį peržengti norintiems jauniems politikams ambicijų ir veidrodžio nepakaks: reikėtų pažiūrėti į pasą ir Konstituciją.

Nori, bet – per jauna…

Jauniems partijos nariams duris į didžiąją politiką atverti užsimojęs Liberalų sąjungos Rokiškio skyrius apsižioplino. Paaiškėjo, kad gegužės 29 d. skyriaus patvirtinta pretendentė į Seimą vienmandatėje Sėlos apygardoje Joana Jazdauskaitė per jauna kandidatuoti į įstatymo leidėjus. Pagal Konstituciją, kandidatas į Seimą rinkimų dieną turi būti sulaukęs ne mažiau 25 metų.

Ką darys?

„Niekada neklausiu moterų amžiaus. Man visos jaunos ir gražios. Joana neatrodė, kad būtų piemenė“, – šmaikščiai skyriaus konferencijos sprendimą dėl Seimo nario mandato deleguoti 23 metų J.Jazdauskaitę pakomentavo skyriaus pirmininko pavaduotojas Vytautas Masiulis. Jis pripažino, jog buvo neapsižiūrėta ir per klaidą pasiūlyta per jauna pretendentė.

Patyręs politikas Vytautas Masiulis (centre) pripažino, jog buvo neapsižiūrėta. A. Minkevičienės nuotr.
Patyręs politikas Vytautas Masiulis (centre) pripažino, jog buvo nepasižiūrėta. A.Minkevičienės nuotr.

„Niekada neklausiu moterų amžiaus. Man visos jaunos ir gražios. Joana neatrodė, kad būtų piemenė“ (V.Masiulis).

Ką dabar skyrius darys, nes J.Jazdauskaitė neturi galimybių kandidatuoti rinkimuose į   Seimą? „Jaunimas pasiūlė du kandidatus. Be J.Jazdauskaitės yra ir tik ką skyriaus pirmininku išrinktas Linas Juozėnas. Jis gavo dviem balsais mažiau nei Joana“, – dėstė V.Masiulis. Pasak jo, skyrius turės savo kandidatą vienmandatėje. Tačiau kas juo taps, priklausys nuo situacijos.

Jaunas  ar patyręs?

V.Masiulis sakė, jog svarstomi keli variantai: jeigu situacija dėl partiją sukrėtusio skandalo iki partijos suvažiavimo (birželio 11 d.) nepaaiškės, Rokiškio skyrius partijos tarybai tvirtinti teiks L.Juozėno kandidatūrą. Patyręs politikas neslėpė, jog šiam tikėtis pergalės rinkimuose būtų naivu, bet jaunas politikas įgautų patyrimo ir svorio, o tai būtų labai geras startas vėlesnių Seimo rinkimų kovose.

„Aš buvau pasiūlęs du kitus kandidatus, bet jaunimo mūsų skyriuje daugiau ir jų balsai nugalėjo.  Dabar reikia iš naujo dėlioti. Jeigu matysime, kad korupcijos skandalas rimsta, o  vienas mano pasiūlytų pretendentų su kitų partijų kandidatais galėtų lygiaverčiai kovoti ir laimėti, teiksime to politiko kandidatūrą“, – komentavo V.Masiulis, pageidavęs kol kas neviešinti į kandidatus jo numatytų rajono visuomenei gerai žinomų asmenų pavardžių.

Provokavo?

Gegužės 29 d. Rokiškio liberlsąjūdiečių skyriaus patvirtinta, bet dėl per jauno amžiaus galimybės kandidatuoti į Seimą neturinti J.Jazdauskaitė kuriozinę situaciją pakomentavo taip: anot jos, tai buvo specialiai sumanyta jaunųjų politikų akcija, kurios tikslas – atkreipti visų partijų dėmesį į pažadus leisti jaunimą į didžiąją politiką.

J.Jazdauskaitė sakė, jog nuo 2008 – ųjų siūloma keisti politikų, kandidatuojančių į Seimą, amžiaus cenzą ir leisti kovoti dėl mandato jaunesniems nei 25 metų. Jos manymu, amžiaus cenzo mažinimo situacijoje niekas nesikeis, jeigu niekas tokiam  viešam  žingsniui, kaip ji, nesiryš.

Ar  prieš sutikdama kandidatuoti jaunoji politikė buvo gerai susipažinusi su Konstitucija, neatskleidė.

 

kasyba

11
Rašyti komentarą

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
LauraDraugasVirginijaišsilavinimasAldona Minkevičienė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
vidabu

Pritariu Laurai. Rinkėjai labai išrankūs, net tikrina kaip atsakingai jų įmonės mokesčius moka( tai yra svarbu).O aš nepažįstu Manto Malciaus(net kiek metų nežinau), bet jaučiu, kad tai išsilavinęs, skaitęs Konstituciją , net jo įmonė mokesčius laiku sumoka, o tai rodo, kad atsakingas žmogus ir nesislapsto slapyvardžiais. Tokį rinkčiau ir į seimą. Net ir Joana, po kokių 5 ar 6 metų kai baigs mokslus, bus rimtas kandidatas į seimą. Sėkmės jaunimui, jūs visi šaunuoliai. Nepamirškit, kad būsimi seimo nariai bus vieši asmenys ir būsit smulkmeniškai patikrinti, norėsit Jūs to ar ne, nes neklystančių juk nėra, bet tokia politika.

Laura
Laura

Pažįstu Liną, savoje srityje jis tinka, bet politikoje jo nematau jo. Ne ta natūra

Draugas
Draugas

Vidbu
Patarčiau jums viešai apkalbėti žmones tik tuos ką pažįstate.
Kitu atveju parodot tik tai koks yra Jūsų išsilavinimas.
Net nenumanote kas ir kaip, tiesiog skleidžiate pasenusias žinias (melą)
Geriau ką nors padarytumėte, investumete savo pinigus neatlygintinai į visuomenę kaip daro jaunimas prieš juos drabstant. Juk jie dėl mūsų viską daro. Padėkime jiems, paskambinkite į telefoną ir pasakykite ką padaryti geriau ar išsakykite problemą kurią norite, kad jie išspręstų.
Mes juk bendruomenė, tas pats miestas, tauta. O ne gladiatorių arena kur į metamas žmogus inorintis gero ir stengiamasi juos morališkai sužlugdyti.

vidabu

Labai šaunu, kad atėjo į protą Linas, įdomu, kokią specialybę pasirinkęs, bet tik tada, kai bus baigęs aukštąjį mokslą, tada gal ir patikėsiu, kad gali būti tinkamas į aukštus postus.
Jis savo srities žinovas, tai tikiu, kad yra puikus.

Draugas
Draugas

Kaip tik šią akimirką jis studijuoja Italijoje kol mes jį apkalbame

Draugas
Draugas

Linas gal ir šaunus, vis gi priklauso vienai iš didžiausiu tarptautinei aukšto intelekto žmonių bendruomenei bei studijomis išleidžia didžiulius pinigus. Pažįstu juos.

Taip pat įstatymas yra svarstomas dėl 23 metų. Tikriausiai iškėlė manydami, kad istatymą priims greitai, nes taip ir turėtų.
Kitose Europos šalyse galima kandidatuoti nuo 23 ir mažiau

vidabu

Man tai keista, kad Liberalai vadovu ir net į seimą siūlo Liną, kuris vidurinę vos baigė, buvo net paliktas kursą kartoti, elementarių vidurinės mokslo žinių mažai turi. Verslininkas gal ir šaunus yra. Reikia intelektualų.

išsilavinimas
išsilavinimas

Amžiaus cenzas svarbus.O kaip su išsilavinimu? Kiek klasių ir kokiais įvertinimais baigė partijos pirmininkas Linas? Ar tai neturi reikšmės?

Morta
Morta

Moralas Jūsų deja netinka, jeigu kiekvieną esantį partijos sąrašuose laikote politiku, nematau toliau prasmės diskutuoti.

Morta
Morta

Nuo kada partijos sąrašuose esantys asmenys vadinami politikais? Nebejuokinkite 🙂