Gyventoją atėjusį aplankyti artimųjų kapų, vaizdas šv. Velykų išvakarėse Butkūnų kaimo kapinėse šokiravo. „Gimtojo...“ skaitytojo nuotr.
puodelis

Tokia išvada peršasi ne tik sulaukus laikraščio skaitytojų laiškų, bet ir patiems pasivaikščiojus po miestą.

Po Velykų „Gimtasis…“ sulaukė skaitytojo laiško, kuriame rašoma: „Kaip ir kiekvienais metais per šv. Velykas yra lankomi mirusiųjų kapai. Vaizdas šv. Velykų išvakarėse Butkūnų kaimo kapinėse šokiravo. Kilo mintis, kad tai yra vandalų darbas, bet priėję arčiau pastebėjome, jog tai Obelių seniūnijos organizuoti darbai. Darbininkai šv. Velykų proga paliko didžiulę netvarką, užversti visi praėjimai, prikrauta medienos, šakų, pribarstyta pjuvenų. Kokia nepagarba mirusiesiems ir jų artimiesiems. Ši netvarka, manau, dėl darbų organizavimo spragų. Kas galėtų atsakyti, kodėl negerbiami mirusieji ir jų artimieji? Manau, ši nepagarba bus paviešinama ir jos kaltininkas bus rastas, nes tokio pažeminimo negalime pamiršti.“

Štai taip darbininkai prieš šv. Velykas „papuošė“ Butkūnų kaimo kapines. „Gimtojo…“ skaitytojo nuotr.

Kitas „pagarbos“ mirusiesiems ženklas – senosiose miesto kapinėse. Pilnutėlis šiukšlių konteineris kažkodėl atsidūrė kapinių viduje, prie pat kapaviečių, nors jam pakankamai vietos yra ir šiapus kapinių tvoros. Toks „išradimas“ vargu ar atbaidys gyventojus iš kitur atvežtas šiukšles pilti į konteinerį, tačiau šalia kapavietės krūva šiukšlių tikrai nepuošia ir nerodo pagarbos mirusiesiems.

Šiukšlių konteineris ne mirusiųjų, o gyvųjų dėka atsidūrė kapinių teritorijoje. N. Šulcienės nuotr.

Abi situacijos parodo tik vieną dalyką – pagarbos ne tik gyviesiems, bet ir mirusiesiems dar reikia pasimokyti. Labai norisi tikėtis, kad šiukšlynų ir netvarkos greitai nebeliks.

Rašyti komentarą

1 koment. straipsnyje: "Pradėti darbai turi būti laiku baigti"

avatar
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Rokiškėnė
Rokiškėnė

Šiandien aplankiau senosiose kapinėse, graudu…labai graudu…