Rokiškio paštininkai taip pat išbandys savo darbui skirtą naują transporto priemonę. R. Kilkaus nuotr.

Šiandien Lietuvos pašto elektriniais dviračiais išvyko ir Rokiškio pašto trys paštininkai. Anot Lietuvos pašto atstovės žiniasklaidai Aušros Kurkutės, tai jau antras kartais, kai paštininkai aprūpinami dviračiais. Šį kartą juos gavo aštuoniolikos Lietuvos miestelių 59 laiškininkai. Šiuos dviračius gamino Šiaulių „Baltik vairo“ gamykla pagal specialų užsakymą. Dviračiai skirti mažuose miestuose ir miesteliuose dirbantiems laiškininkams. „Tokį sprendimą lėmė tai, kad daugėja siuntų, sunkėja laiškininko krepšys, todėl imta galvoti, kaip pagerinti laiškininkų darbo sąlygas. Prieš projekto pradžią buvo važinėjama po pilotinius regionus, žiūrima, kokie keliai, per kiek laiko laiškininkas įveikia numatytus atstumus. Ne paslaptis, kad laiškininkais dirba vyresnio amžiaus žmonės, todėl tikrai nelengva kasdien nešioti didelius ir sunkius krepšius, – sakė A. Kurkutė. – Po visų svarstymų ir kilo tokia idėja aprūpinti dviračiais. Jeigu šis bandymas pasiteisins, gal ir tęsime projektą.“

Beje, dar vienas patogumas laiškininkui. Kadangi specialūs ant dviračio uždedami krepšiai turi signalizaciją, nebereikės baimintis, kad juos kas pavogs. Dabar laiškininkas galės ramiai užeiti į laiptinę, o savo krepšius palikti ant dviračio.

Yra paskaičiuota, kad elektrinio dviračio baterijos pakanka 20–30 km atstumui įveikti, na, o po darbo laiškininkai dviračius paliks pašte, kad per naktį pasikrautų baterija.

„Laiškininkai išklausė Lietuvos policijos ir Lietuvos pašto atstovų vedamus specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus, buvo aprūpinti dviračio šalmais, atšvaitais bei ant dviračių montuojamais korespondencijos krepšiais, – rašoma Lietuvos pašto pranešime spaudai. – Tai antras laiškininkams numatytų 210 elektrinių dviračių projekto etapas.“

Pasak Lietuvos pašto tinklo direktoriaus Jono Sadausko, kiekvieno į projektą įtraukto miestelio pėsčiajam laiškininkui paskirtas personalizuotas elektrinis dviratis, kuris yra pritaikytas laiškininko ūgiui ir svoriui, be to, dėvėdami šalmus ir turėdami atšvaitus darbuotojai bus matomi ir saugūs.

Elektriniai rinkiniai dviračiams ir triračiams | Miromax

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: