„Labai laiminga. Ko gi daugiau reikia, kai turi mylinčius vaikus, jie tavimi labai rūpinasi. O dar toks pulkas jaunimo“

Sekmadienį – Motinos diena. Garbingo amžiaus sulaukusi rokiškietė Klementina Kriukelienė (gim. 1919 m.) šiemet, kaip ir kiekvieną gegužę, brangios dienos laukia su neslepiamu jauduliu. Kaipgi kitaip! Juk  senolės sveikinti iš visų šalies pasviečių sugužės pilna troba artimųjų. O jų šimtmetį baigiančios garbingos rokiškietės šeimos medyje – pavydėtinas pulkas: su šviesaus atminimo vyru Antanu sulaukė penkių dukrų, sūnaus, jie užaugino dvylika vaikaičių, šių šeimose krykštauja 13 provaikaičių. „Labai laiminga. Ko gi daugiau reikia, kai turi mylinčius vaikus, jie tavimi labai rūpinasi. O dar toks pulkas jaunimo“, – šviesi šypsena nutvieskia daugiavaikės motinos veidą. Reto pamaldumo moteris neslepia – ypatingas širdies džiaugsmas – vienuolė dukra Joana, nors ji motiną lanko rečiausiai.

Ne dėl medalių

K. Kriukelienė už dorai užaugintą pulką vaikų – nuopelną valstybei šalies prezidentės apdovanojimo neturi. Ir dėl to nė kiek nesiskaudina. Juk visi šeši gimė iš meilės ir noro turėti didelę šeimą. Dėkinga, kad kone prieš metus jai, kaip ir kitoms motinoms, užauginusios penkis ir daugiau vaikų, skyrė valstybinę pensiją. Bet ne dėl tokio įvertinimo ji vaikus gimdė ir augino… „Po šeštojo sakiau vyrui, kad gal gana, nebeišmaitinsime. Tada, kai gimdžiau, daugybė šeimų augino pulkus vaikų. O dabar kaip? Po vieną, du… Tikriausiai tingi, bijo darbo, per daug galvoja apie pinigą. Ne pinigai didžiausias turtas, ne pinigai, o geri vaikai“, – atvirauja senolė, ranka braukdama džiaugsmo ašarą išdavikę. Ji, kad ir vis sunkiau bevaikštanti, o ir akis lyg dūmas trauktų, labai laiminga. Gyvena senolė su vyriausios dukros Kristinos šeima kaip inkstas taukuose: apžiūrėta, apglostyta, išmyluota. Keliasi ji septintą valandą ryto, o miegoti eina ne anksčiau kaip devintą vakaro… Sako, tokio laiko reikia palaukti, kad miegas būtų geresnis. Jos rytinė mankšta – pasikloti lovą, jei dukra to pirma nespėja, nusiprausti, apsirengti.

Dabar Klementina laukia gražesnių orų (sako, kad jau atėjo tikras pavasaris), o tada kasdien po kelias valandas trepsės kieme, grožėsis, kaip dukra su žentu Vincu sodyboje darbuojasi…

Daugiau šeštadienio GR

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
2016 11 gegužės 13:51

gera senutė

Jonas
Jonas
2016 11 gegužės 13:50

Šviesi moteris