J. Kačerausko nuotr.

„Gimtasis…“ rašė, kad, siekiant įprasminti legendą apie Rokiškio miesto pavadinimo kilmę ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, numatyta miesto erdvėje sukurti patrauklų objektą. Pirmuoju mažosios skulptūros akcentu bus skulptoriaus iš Klaipėdos Sergejaus Plotnikovo skulptūra „Kiškis“. Ši informacija sukėlė skaitytojų diskusijų, kad tokiai progai galbūt buvo galima pasirinkti kitą variantą. Skaitytojų nuomone, tam labiau tiktų Sofijos Tyzenhauzaitės skulptūra. Artėja ir poeto Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės, gal vertėjo ir apie tai pagalvoti.

„Gimtasis…“ kviečiame visus atvirai diskutuoti – koks mažosios skulptūros akcentas būtų pats tinkamiausias? Nuomones išsakykite www.grokiskis.lt

azija

25
Rašyti komentarą

avatar
16 Comment threads
9 Thread replies
15 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Originalugyvūnų pasaujeeeeO kaipir aš iš vietosVietinė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Originalu
Originalu

Būtų originalu paminklas NEAPYKANTAI. Atspindėtų čionykščių neapykantą viskam ir visiems: kolegoms, kaimynams, išrinktiesiems, sėkmingiems, nevykėliams, nesėkmingiems, liūdniems, laimingiems, gyvūnams, stabams ir aplamai viskam. Kada kas kuo džiaugiasi?. Būtų galima ant to paminklo spjaudyti, iš jo tyčiotis, jį kolioti, nekęsti, pavydėti, išlieti viską ką turim. Būtu trauka ne mažesnė nei į Pakruojį vykusį kinų žibintų festivalį.

MARGARITA
MARGARITA

Ačiū, kaip ilgai užtruko 🙂

O kaip
O kaip

O grafą jau pastatė, ar Blaževičius išsivežė ?

Vietinė
Vietinė

Kokie jūs visi nuobodūs (visi – tai žymių žmonių įamžinimo užsimanę)! Tegu būna mieste pilna kiškiukų (kituose miestuose kitokios skulptūrėlės gyvena). Tik ne didelių, ne rimtų, ne šiuolaikinio meno, kur kiškiu gali būti bilenkas. Atsipalaiduokit ir žiūrėkit į viską šiek tiek su šypsena. Aišku, žymūs žmonės nusipelnė atminties. Tik ji turėtų būt gyva, o ne akmens ar bronzos gabalas. Šiuos kaip Smuškevičių uždėt, nuimt, pakeist gali, o iš gyvos atminties jų nieks neištrintų.

ir aš iš vietos
ir aš iš vietos

o tai kas liepia statyti akmens ir bronzos gabalus? Kai trūksta vaizduotės, meninio polėkio, tai žinoma tik akmuo ir pastatomas. Yra begalės galimybių sukurti gerą paminklą. O tai kiškių ir taip galima pristatyti, kam čia reikia Lietuvos Šimtmečio ir Rokiškio gimtadienio? Padarykim crowd’fundingą, plenerą ir bus tų kiškių. Ir jokios specialios progos tam nereiks. ir visi bus patenkinti.

ir aš iš vietos
ir aš iš vietos

kur mano komentaras?

MARGARITA
MARGARITA

Elenai Jackevičaitei – pirmajai moteriai teisėjai nepriklausomoje Lietuvoje. Tas buvo tuo metu visame pasaulyje retenybė, tad toks paskyrimas apskriejo užsienio žiniasklaidą ne tik Europoje, bet ir už Atlanto, Naujoje Zelandijoje. Tai rodė jaunos Lietuvos modernumą. Elena Jackevičaitė aktyviai kovojo ir už moterų teises, priklausė Lietuvos moterų tarybai ir kitoms organizacijoms, rūpinosi vargstančiais. Šiemet jos atvaizdas puošia Lietuvos pašto ženklą. Kitąmet – jos 125-osios gimimo metinės, o 2023 m. – 100-osios metinės nuo paskyrimo teisėja. Yra tokių istorinių asmenybių iš Rokiškio (ji kilusi iš Panemunėlio geležinkelio stoties), dirbusių Lietuvai ir garsinusių ją, apie kuriuos tylima. O juos reikėtų prisiminti ir didžiuotis… Skaityti daugiau »

www
www

Nei Ji Rokiškyje dirbo, nei gyveno, niekas jos nežino. Reikia žinomo, nusipelniusio Rokiškiui.

MARGARITA
MARGARITA

Tai reikia prasikrapštyt akis ir ausis ir susižinoti, kad Rokišky ne tik raudonieji buvo, ir kad ne tik tarybinio laikotarpio asmenybių buvo. Tai istorinio svarbumo visai Lietuvai ir tarpukario laikmečio asmenybė, kaip premjeras Tūbelis, kaip žvalgybininkė Kubiliūtė, kaip teisininkas Riomeris… Ir pasakyk tu man, kad Rokišky negyveno… tai kiekvienas, užaugęs Rokišky, baigęs čia mokyklą ir dirbantis ne Rokišky jau nebe rokiškėnas? labai jau siauro ir nebroliško mąstymo

MARGARITA
MARGARITA

tamsta, pagal jūsų logiką, nei vienas gimęs užaugęs baigęs mokyklą Rokišky, bet dirbantis kitur nerokiškėnas. nereikia Rokiškiui žmonių. reikia akis prasikrapštyt ir ausis prasivalyt, kad pasaulį plačiau matytumėte. Tūbelis, Kubiliūtė, Riomeris, Jackevičaitė…. tarpukario Lietuvos istorinės asmenybės. Kodėl apie vienas kalbėta garsiai, o apie kitas nutylėta, čia jau kyla istoriniai klausimai. ir kokie gi tie nusipelnymo kriterijai? Nusipelnyti visai Lietuvai yra prasčiau nei nusipelnyti tik Rokiškiui? Ir kas per atseit diskusija, jeigu komentarai neįdedami?

statykit
statykit

„užkiškit burną šitam žmogui“ postmodernistinį ir prie aktualijų

vemsiu
vemsiu

Su tais savo kiškiais. Nu taip banalu, lėkšta ir vaikiška. Dar tą legendą „ale“ neaišku kas sukūrė. Tai nieko bendro su mūsų vietove. Rusų turistus ‘bovydavo“ su ta vaikiška kiškiena. Tik jau ne kiškis. Jau geriau tuščias puodas. O P.Širvys tikrai toks velnioniškai vienas ir jo neskaito ir sesupranta dabartiniai. Jis man lyg mūsų S.Neris savo kūrybos gyliu.Nesvarbu koks buvo žmogus- dabar svarbu ką jis paliko. Aš jo lyrikos eiles mintinai moku ir dabar. Bet ar skaito jas dabar. Aplamai nusikiškiaves kraštas mūsų. Man net nekiltų tokia idėja apie… kiškį. Kas jis mums ????? Sąskambis garsų ???? To maža, kad… Skaityti daugiau »

Siūlymas
Siūlymas

Pritariu Rimui dėl P. Širvio atminimo , be to , turime jo vardu gatvę. Gal to ir pakaktų?Zuikis gali stovėti vaikų darželio kieme , jei to maža , pavadinkite kurį nors darželį , pvz. seniausią mūsų mieste . O Tyzenhauzų nuopelnai Rokiškiui nekelia jokių abejonių . Taigi už Sofijos įamžinimą .

Rimas
Rimas

Paklauskite apie „savo“ Širvį Dusetose. Nepamirškite prie paminklo nueiti. Vėliau Vilniuje, rašytojų sąjungoje pabendraukite, kieno šis poetas.O pradžioje užtektų internete biografiją perskaityt.Garantuoju,kils pamąstymų.

Vincas
Vincas

taip, žinia, Širvys gimė Zarasų r. Bet gyveno, mokėsi, dirbo, Rokiškio r. Tiktų ir Zarasams ir Rokiškiui. Dvi savivaldybės galėtų kokį bendrą projektą paruošti.

Stebėtojas
Stebėtojas

Na pagaliau pradėjome kalbėtis iš esmės,pritariu Giedriui ,kiškizacija, balandizacija, angelizacija ir kitos acijos tiesiog nustelbia individualų miesto erdvių vaizdą.Rokiškyje nėra nei vieno paminklo žymiam žmogui.O jų Rokiškio kraštas turi daug.Pauliui Širviui nėra nei vieno paminklo Lietuvoje ,nėra jo muziejaus ,praėjus 40 metų po mirties ,1979.03 27. , jis toks pats velnioniškai vienas…Ar atiduotų rokiškėnai Paulių Širvį kitiems miestams …

Janina
Janina

Rokiškį garsino ir garsina P.Širvys ir tik jo paminklas b0tų tikrai geras poeto įvertinimas,na o grafai lenkai prie ko čia jiems Lietuvoj paminklus statyti,kad mūsų žmonės jiems vergavo.O jei tai netinka,tai lai medžiotojai prigaudo kiškių daug,pastato aikštėje narvus,kiekvienoje gatvėje po narvą ir nusamdykite Roką jiems prižiūrėti,tai ir vaikams ir tėvams ir gražu gamta,ir nieks to neturi,ir nebrangiai kainuos.

Rokiskiete
Rokiskiete

Kiškį! Nepamirškime kad turime ir nemažai jaunimo, mažų vaikų kurie tikrai džiaugtųsi linksma kiškio skulptura.

Klausimas
Klausimas

Kokio dydžio turėtų būti zuikio skulptūra ?

Keistas klausimas
Keistas klausimas

Kai spręs, ar Sofija ar Paulius Širvys, tada ir diskutuokime. Labai keista, kam čia prireikė tokios diskusijos? Vieną kartą jau buvo apklausa dėl kiškio, tada diskusijų nekėlė. Kas čia labiausiai nelaiminga dėl kiškio?

Akis
Akis

O kodėl senuose dokumentuose naudojamas pavadinimas Rakiškis, gal prie jo ir reikia grįžti ?

Giedrius Kujelis

po polsku RAK – vėžys, tai reiktų pervadinti į Vėžiškį 🙂

gyvūnų pasaujeeee
gyvūnų pasaujeeee

ne tik po polsku, a i po rusku rak- vėžys :)))). Statykim du vėžius
Kiškis bailio simbolis. Ar čia po emigracijos likę tik bailiai? Aš su tuo nesutinku.Beto kiškio ir asilo ausys panašios :))).

Giedrius Kujelis

Kiškių! daug… kaip Ukmergėj balandžių, kaip Vilniuj angelų, kaip Vroclave nykštukų, Venspily karvių…

ir aš iš vietos
ir aš iš vietos

Oiii kaip originalu. Kaip visi . Jau lėėėks visi kiškio žiūrėti. Žiūrėkit kuo būti patraukliais ir originaliais, o ne beždžioniauti nuo kitų.