A. Minkevičienės nuotr.

Šiandien iš ryto Kauno gatve gyventojai skubėdami į darbą buvo šokiruoti – ant šaligatvių gulėjo nulaužti penki medeliai. Kam jie užkliuvo – kol kas nežinia. Šalia medžių matyti vėžės, todėl taip ir neaišku ar nenaudėliui neužteko kelio pravažiuoti, ar tai specialiai važiuota nuo medelio prie medelio.

(papildyta)

Penkias liepaites vandalai nupjovė apie 5 val. ryto. Viena Kauno gatvės gyventoja pakirdo nuo triukšmo. Ji pamatė, jog per bibliotekos vidinį kiemą į Kauno gatvę eina šūkaliojantys trys jaunuoliai, vienas jų nešėsi rankinį pjūklą. Tai, ką netrukus moteris išvydo, sukėrėtė taip, kad nebegalėjo prisiminti, kur telefonas. „Pamačiau, kad vienas ėmė pjauti liepaitę, o kiti ją baigė laužti. Prisiminiau, kad sūnus paliko fotoaparatą, bet iš susijaudinimo ne iš karto prisiminiau, kaip juo naudotis. Chuliganai ėjo nuo vienos liepos prie kitos. Į lauką išeiti bijojau, nežinai, ką tokie gali padaryti“, – pasakojo nuo patirto šoko iki šiol negalinti atsigauti rokiškietė. Jos kaimynas paryčiais girdėjo triukšmą, bet pamanė, jog pažįstami išsirengė į žvejybą. „Jeigu būčiau bent įtaręs, ką chuliganai daro, būčiau čiupęs daiktą (ginklą) ir juos pamokęs“, – sakė vyras, šokiruotas sveiku protu nepaaiškinamo sužvėrėjusių chuliganų išpuolio.

Netoli išpjautų liepaičių gyvenantys rokiškėnai Regina ir Alius Dauniai neteko amo pamatę, kas paryčiais nutiko Kauno gatvėje. Sutuoktiniai sakė, jog taip pasielgę jaunuoliai arba visiški bepročiai, arba prisiriję narkotikų tiek, kad pradėjo vaidentis…

Dėl vandalizmo rajono policija pradės ikiteisminį tyrimą. „Tiems asmenims su galva tikrai nebegerai. Dažnai pasitaiko, kad medeliai aplaužomi, vienas kitas nulaužiamas, bet kad tyčia kas pjūklu išpjautų kelerių metų gražias liepas – tokio atvejo tikrai neprisimenu. Gyventojų, ką nors žinančių, filmavusių ar fotorgafavusių šitą vandalizmą policija labai prašo pagalbos. Neabejoju, kad vandalai bus išaiškinti ir nubausti“, – užtikrino rajono policijos Veiklos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas.

Jis sakė, jog gyventojai tyrimui jau pateikė reikšmingų aplinkybių ir nusikaltimo detalių.

(papildyta)

Miesto seniūnas Arūnas Krasauskas sakė, jog šios liepaitės pasodintos 2012 m., kai buvo rekonstruojama Kauno gatvė. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio agentūros vedėja Danutė Baronienė apžiūrėjo, išmatavo vandalų nupjautų liepų kamienus, skaičiuojama gamtai padaryta žala. Pasak pareigūnės, ji bus nemaža, nes už mieste nupjautus medžius sankcija dvigubai didesnė.

Prie Dirdų

9
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AldonaonaartkeMiglėNesakysiu Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Aldona
Aldona

Gerb. Redaktore, juk aiškiai parašėte, ką matė liudininkai. Moteris matė 3 jaunuolius, vienas iš jų su pjūklu, juk nėra paminėta liudininkės, kad jie buvo su dviračiais. Rato vėžė matosi arti nupjauto kelmelio, kas pasekoje, jei medis nebūtų nupjautas, dviratininkas taip arti medžio nebūtų pravažiavęs, nes dviračio rankena būtų užkliuvusi už kamieno. Dviratininkas būtų pravažiavęs iš toliau. Tiesiog žmogus važiavo šaligatviu, kai jau buvo nupjauti medžiai, nes negi per patį rąstą važiuos, yra nelogiška 🙂

ona
ona

5.12val.medeliai dar tikrai stovejo ir gatveja buvo ramu

artke
artke

Baudžiaką tokiems iškarto.

Miglė
Miglė

Manau, kad sužinojus, kas šie „genijai“, juos reikėtų nuogomis rurytėmis paleisti per aikštę ir tegul visi susirinkusieji juos palydi plaukštelėdami lenta per minkštąją!

Nesakysiu
Nesakysiu

Tuos pačius nulauštus medelius, vandalams i pasturgali pasodinti, kaip pamokai. Gales augti ir židėti.

Kad dviratininkas tiesiog tik apvažiavo jau nulaužtus medelius, straipsnio autorei, matyt, sunku išdedukuoti.