Vyskupas Linas Vodopjanovas, vyskupijos generalvikaras, mūsų kraštietis Eugenijus Styra ir Rokiškio dekanas Eimantas Novikas. A.Minkevičienės nuotr.
Vyskupas Linas Vodopjanovas, vyskupijos generalvikaras, mūsų kraštietis Eugenijus Styra ir Rokiškio dekanas Eimantas Novikas. A.Minkevičienės nuotr.

 

Sekmadienį Šv.Mato bažnyčioje netilpo tikintieji. Į gimtadienį švenčiančio Rokiškio didžiuosius atlaidus ir Panevėžio vyskupijos 90 – ies metų jubiliejų žmonės suvažiavo iš visų kampelių. Šia proga bažnyčioje eksponuoti stendai su visų dekanatų trumpomis istorijomis, iškiliais dvasininkais ir fotografijomis.

Šv. Mišias aukojęs Panevėžio vyskupas Linas Vodojanovas kvietė tikinčiuosius niekada nepamiršti Dievo žodžių „Sek paskui mane“ ir kad Dievas niekada nepavargsta atleisti, tik mes pavargstame jo prašyti atleidimo…

Šv.Mišių metu vyskupas priminė vyskupijos istoriją nuo jos kūrimosi iki šių dienų, kvietė melstis už miestą, parapiją, vyskupiją, karo kankinamos Sirijos tautą, vairuotojus ir kitus eismo dalyvius, nes su atlaidais sutapo saugaus eismo keliuose diena. „Tam, kas važiuoja greičiau nei 200 kilometrų per valandą – tik vienas palinkėjimas.Tiesiai į dangų“, – perfrazavo girdėtą pasakymą apie neatsakingus vairuotojus dvasininkas.   Rokiškio dekanas ir parapijos klebonas Eimantas Novikas, dėkodamas tikintiesiems ir atlaidus rengti padėjusiems talkininkams švilpuko garsu pralinksmino susikaupimo rimtį linkėdamas visiems būti saugiems keliuose.

Prie bažnyčios per Šv.mišias vyko saugaus eismo renginys: policija ir kelininkai žmonėms dovanojo atšvaitus, kvietė išbandyti saugos diržus imituojantį įrenginį.

Po maldų iš šventoriaus į aikštę prie Nepriklausomybės paminklo vyko eisena su vyskupijos parapijų bažnytinėmis vėliavomis, skambėjo sveikinimai, giesmės ir prasmingos kalbos. Po

Dekanas E.Novikas tikinčiuosius kviečia ateinančią savaitę aplankyti bažnyčioje esančią vyskupijos jubiliejui parengtą parodą. Panevėžio vyskupija suskirstyta į 9 dekanatus:AnykščiųBiržųKrekenavosKupiškioPanevėžio,PasvalioRokiškioUtenos ir  Zarasų. Vyskupiją sudaro 111 parapijų, kurias aptarnauja 88 dieceziniai kunigai ir 2 kunigai vienuoliai.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: