Mykolas Zobovas. Nuotrauka 15min.lt

M.Zobovas 15min teigė, kad turtą parduoda, nes jam jis tapo per didelis. Iš viso dvaro teritorija apima 45 hektarų plotą, jame yra ir nuosavas ežeras. „Kad nematau prasmės, man vienam tiek nereikia“, – kalbėjo jis. Anksčiau skelbta, kad „Ąžuolyno meškučių cirko“ įkūrėjai – M.Zobovas ir jo tuometinė žmona Agnė – planavo čia įkurti cirko augintinius. Tačiau dabar tokių planų M.Zobovas atsisako. „Dėka „žaliųjų“ tų visų triukšmų aš atsisakiau šitos idėjos. Lietuvai to nereikia, kad būtų kažkoks meškų rezervatas ar kad jie laisvai būtų aptverti didžiulėje teritorijoje, galėtų vaikščioti, gyventi. Yra sukurti kažkur kitur rezervatai, galbūt tegul tos meškutės važiuoja ten“, – aiškino pašnekovas.

Jo teigimu, dvaras parduodamas dar trumpą laikotarpį, o skelbimas portale Aruodas.lt pasirodė sausio 28 dieną. Skelbime M.Zobovas nurodo, kad parduodamą objektą sudaro 678 kv. m bendro ploto dvaras, kuris pradėtas rekonstruoti.
„Pirmiausiai, visada darbai prasideda nuo išvalymo. Tai yra sunkiausi darbai, kad nebūtų pažeistos kokios nors išlikusios dalys, kad būtų galima atstatyti, atkurti. Na, jeigu jau pradėjome dėti langus į dvarą“, – kalbėjo jis.
Kiek jau yra investavęs lėšų į dvaro tvarkymą, M.Zobovas teigia neatsimenantis. Kiek dar reikėtų pinigų, kad pastatas būtų atstatytas, vyras taip pat negalėjo pasakyti. „Žinot, čia ne šiuolaikinė statyba. Čia reikia dėti po truputį, ir tada bus kažkas gražaus, atstatyta. <…> Aš pinigų neskaičiuoju“, – aiškino „Ąžuolyno meškučių cirko“ vadovas.

M.Zobovas tikino, kad dvaro pastatas yra geros būklės. „Čia tik reikia tam, kam labai reikia, todėl, kad labai gražus vaizdas, ežeras didžiulis, parkas, šimtamečiai medžiai stovi. Reikia tvarkyti. Galvojau, sutvarkysiu, kažkas bus įdomaus, bet yra kaip yra“, – konstatuoja jis.
Be to, jis pabrėžė, kad jei turto parduoti nepavyks, jį atstatinėti bandys toliau. „Nežinau, bus pirkėjas, parduosiu, nebus pirkėjo, atstatysim, todėl, kad medžiagų atvežta daug, reikia tik imti ir daryti“, – kalbėjo M.Zobovas. Sklype taip pat yra medinė sodyba, kurioje gyvena pats. „Viename gyvenu aš, o kiti mūriniai namukai. Jie stovi tušti“, – aiškino pašnekovas.

Skelbime nurodoma, kad Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, Kraštų kaime, N.Zobovas parduoda dvarą su 45 ha ploto žemės sklypais, statiniais. Taip pat į turtą įeina ežeras pavadinimu „Padvarinis“. „Ypač gražus gamtovaizdis, išlikę medžių alėjos fragmentai prie dvaro, iš dvaro atsiveria puikus vaizdas į nuosavą ežerą. Vieta savo grožiu užburianti tiek žiemą, tiek vasarą“, – aiškina jis. „Sodyboje yra 2 namai, ūkinis pastatas, garažas, viralinė, sandėlys. Namas įrengtas, jame galima gyventi, kol bus atstatytas dvaras. Name yra WC, vonia, 2 kambariai, virtuvė. Antra sodyba: joje yra gyvenamasis 61 kv. m namas, ūkinis pastatas, daržinė. Trečia sodyba: joje yra gyvenamasis 61 kv. m namas, ūkinis pastatas. Pirtelė ant ežero kranto visiškai veikianti“, – skelbime dėsto M.Zobovas.

Skelbime vyras nurodo, kad iš viso teritorija padalyta į 10 žemės ūkio ir gyvenamosios paskirties skirtingų plotų. „Pirmenybė perkantiems visą kompleksą iš karto. Sklypai nr. 5 ir nr. 7 gali būti parduodami atskirai“, – rašoma skelbime. Kraštų dvaro sodybos fragmentai į Kultūros vertybių registrą įtraukti 1992 metais. Registre rašoma, kad kompleksą sudaro Kraštų dvaro sodybos fragmentų rūmai, Kraštų dvaro sodybos fragmentų ledainė ir Kraštų dvaro sodybos fragmentų ūkinis pastatas.

Šaltinis : 15min.lt

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
2019 3 vasario 15:22

Labai teisingai pasakyta. Lietuviams reike tik “bambalio” ir NEMOKAMU linksmybiu. Kito darbo mes niekada nevertinom ir matomai ir nevertinsma su tokiom vertybem ir mentalitetu.

Rekomenduojami video: