Inkilus kėlė „Sėlos Ramuvos“ narys Tautvydas Kazlauskas. J. Paukštienės nuotr.

„Medis, kaip ir žmogus, neturi būti vienišas“, – tokie žodžiai, ištarti Obelių savarankiško gyvenimo namų gyventojo, apibūdina Žemės dienos šventę Obeliuose. Į ją susirinko vietos  bendruomenė, gimnazijos jaunieji šauliai, kraštotyrininkų būrelio moksleiviai, bendrijos „Sėlos Ramuva“ jaunimas, Laisvės kovų istorijos muziejaus, seniūnijos darbuotojai, Obelių savarankiško gyvenimo namų bendruomenė.

Saulėtą popietę  Obelių savarankiško gyvenimo namų (SGN) kieme, šalia didžiulės senos liepos, buvo gaminami inkilėliai. Susibūrę inkilėlių gamintojai, kaip teigė šios šventės iniciatorė SGN vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Paukštienė, buvo skirtingo amžiaus ir skirtingos gyvenimo patirties. Tačiau bendra veikla suvienijo visus. Santūrusis Borisas Laškovas, kartu su jaunimu gaminęs inkilėlius, juos gaminti išmokė ir savo draugą, SGN gyventoją Rolandą Silicką. Žemės dienos šventę stebėjo jaunos mamos su kūdikėliais ant rankų ir seniausia šių namų gyventoja Adėlė Andriuškienė, neseniai atšventusi devyniasdešimtąjį gimtadienį. Senolė susirinkusiesiems  primindavo, kad gavėnios metą reikia išlikti santūriems. Jaunimo grupės lyderė Obelių gimnazijos jaunoji šaulė Gintarė Pupelytė ne tik pademonstravo puikius praktinius inkilų gamybos įgūdžius, bet ir buvo pasiryžusi visus juos įkelti į medžius. Saugumo sumetimais jos paslaugų atsisakyta. Šį darbą atsakingai atliko „Sėlos Ramuvos“ narys Tautvydas Kazlauskas.

Skambant SGN armonikierių Editos Kaukmanaitės ir Algirdo Breiterio atliekamoms melodijoms šventės dalyviai ragavo pyrago ir vaišinosi arbata.

Žemės dieną inkilėliais pasipuošė ir Laisvės kovų istorijos muziejaus kieme augantys medžiai bei Obelių parko erdvės šalia Ramintos šaltinio.

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie