Dekanas Eimantas Novikas laimino kelią, juo važiuojančius bei einančius žmones. J. Daščioraitės nuotr.

Kelias atveria naujas galimybes
Skemų kelio istorija ilga: asfalto laukta gerą dešimtmetį, tačiau keičiantis valdžioms ir atsiradus kitokių nenumatytų trukdžių, asfalto skemiškiai sulaukė tik šiemet. Rokiškį gyventojai jau gali pasiekti kur kas greičiau, neskęsdami dulkėse, negadindami savo automobilių dardant žvyrkeliu. Ir nors buvo pasigirdę priekaištų, jog asfalto tiesimo darbai pernai pradėti gana vėlai, rezultatu džiaugiasi ne tik tie, kurie keliu kiekvieną dieną važiuoja į darbą, tačiau ir dviračių sporto mėgėjai. Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė, kuri taip pat prisipažino esanti neabejinga šiam sportui ir jau išbandžiusi dviračiu naująjį maršrutą, siūlė skemiškiams išnaudoti visas kelio teikiamas galimybes. Ji prakalbo apie mažą utopiją – dviračių maršrutą Rokiškis–Skemai, kuris galėtų tapti tiltu atrandant naujas verslo nišas svetingai pasitinkant atvykėlius, siūlant naujų pramogų, edukacijų.
Aktyviausi skemiškiai į kelio atidarymą visus gyventojus kvietė netradiciškai – važinėdami po kaimą ir skelbdami žinią. Šventės išvakarėse taip pat visi aktyviausieji ir sportiškiausieji buvo kviečiami į sporto varžybas. Žolinės proga skemiškiai atrodė itin šventiškai, pasipuošę išskirtiniu akcentu – žalsvomis juostelėmis, gėlėmis ir žolynais padabintomis skrybėlėmis. Kas važiuotas, kas pėstute traukė pažiūrėti, kaip bus perkerpama simbolinė kelio atidarymo juostelė ir atidengtas akmuo. Rokiškio dekanas Eimantas Novikas, kuriam atiteko garbė perkirpti juostelę ir palaiminti kelią bei visus juo važiuojančius ir einančius, tvirtino, jog tai daro pirmą kartą. Nuo seniausiųjų laikų šis kelias skemiškius vedė į Rokiškio bažnyčią, tad dekano palaiminimas ir palinkėjimas tik patvirtino kelio reikšmę žmonėms, suteikė sakralumo ir saugumo.

Istoriniai metai iškalti akmenyje
Visi miestai ir miesteliai didžiuojasi savo istorija. Skemiečiai – ne išimtis. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Skemai paminėti 1565 m.
Atidengti prie įvažiavimo į Skemus stūksančio akmens, menančio šimtmečius skaičiuojančią kaimo istoriją, pakviesta seniausia miestelio gyventoja ir K. Streikus. Miestelėnai ir susirinkę svečiai pagerbė kaimo senoles, kurios sulaukė naujo asfaltuoto kelio ir istorinio akmens atidengimo ceremonijos. Po ceremonijos gausus būrys šventės dalyvių vedėjos Dalios Ziemelienės pakviesti keliauti eisenoje į tradicinę renginių vietą.
Skemiškių bendruomenės šventės dažniausiai vyksta saulėtame slėnyje. Kiekvieną šventę gyventojai stengiasi padaryti išskirtinę – šį kartą dominavo kiemeliai su gyventojų rankomis kruopščiai supintomis tvorelėmis, puoštomis lauko gėlėmis ir linais. Stalai nukloti gardžiausiais šeimininkių valgiais. Sveteliams atsisėsti buvo panaudotos vadinamosios „kitkos“. Karštą dieną eilė rikiavosi prie stiklinių indų su šalta žolelių arbata.

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie