blank
Seime Rokiškio krašto moksleiviai ir mokytojai nusifotografavo su kraštiečiais sporto komentatoriumi Ryčiu Kazlausku bei Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotoju Donatu Smalinsku.

Renginys orientuotas į jaunąją kartą, siekiant, kad ji suprastų lietuvių kalbos svarbą. Pranešimų apie kalbos reikšmę visuomenės bei istorijos raidai išklausė apie 600 moksleivių. Tarp jų – ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bei Rokiškio profesinio mokymo centro mokiniai. Juos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Augulienė, pedagogai Valius Kazlauskas, Dovilė Galinienė, Jurgita Legienė.

Atmintina data – 1988 m. lapkričio 18 d.

Atmintina data – 1988 m. lapkričio 18 d. Tą dieną tuometė Aukščiausioji Taryba, neatlaikiusi Sąjūdžio išjudintos visuomenės reikalavimų, pripažino lietuvių kalbą valstybine. Valstybinės kalbos statuso atkūrimo 35-mečio renginiai priminė, kaip atkakliai lietuvių tauta priešinosi rusinimo politikai. „Lietuvių kalbos įteisinimo kelias buvo sunkus: mus supo okupantų kalba, o čia gyvenantys rusakalbiai nemokėjo ir visiškai nenorėjo mokytis lietuvių kalbos“, – prisimena Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojas Donatas Smalinskas, prisidėjęs prie minėjimo rengimo.

Prie minėjimo prisidėjo ir pranešimą perskaitė iš Rokiškio kilęs LRT sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas. Pasisakė ir Vilniaus universiteto studentė poetė Mūza Olimpija Svetickaitė, viena inovatyviausių lietuvių kalbos mokytojų Vaida Ambrasaitė, pastaruosius dvejus metus populiariausiu lietuvių vaikų rašytoju išrinktas Tomas Dirgėla, tarptautinių apdovanojimų pelniusi aktorė Aistė Diržiūtė ir LRT kalbos ambasadoriumi vadinamas laidų vedėjas, filmų garsintojas Marijus Žiedas.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Donatas Smalinskas
Donatas Smalinskas
2023 19 lapkričio 16:33

Ačiū redakcijai už straipsnį. Malonu, kad Jums svarbi ši diena. Kad būtų aiškiau tik norėčiau kai ką patikslinti. Valstybinė kalbos inspekcija yra šio renginio iniciatorė. O joje dirbantis toks Donatas Smalinskas yra visų renginių priemonių plano autorius, koordinatorius ir vadybininkas su Aurelija Baniulaitiene (VLKK). Kad reikia organizuoti renginį Seimo salėje, kad reikia kviesti būtent moksleivius yra mano idėja, kuri vėliau tapo kūnu. Labai džiaugiuosi, kad buvo tiek daug moksleivių, klausėsi įkvepiančių kalbų, kai kam net šiurpuliukai per kūną ėjo nuo jaunų pranešėjų, su tokia pagarba kalbančių apie mūsų kalbą. Jų žodžius skelbsime atskirai, visa Lietuva skaitytų ir džiaugtųsi. Mieliems rokiškėnams… Skaityti daugiau »

Rekomenduojami video: