Renginio akimirka. Organizatorių archyvo  nuotr.
Renginio akimirka. Organizatorių archyvo nuotr.

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė dalyvavo Naisių vasaros organizuotame jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse.

Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Tad šventė „Vaikų Velykėles 2015“  buvo pirmiausia vaikams, o kartu ir visai šeimai. Prieš šventę bendruomenės nariai Kęstutis Bajorūnas, Dalia Ziemelienė, Inga Belovienė, Sergejus ir Nadiežda Ivanovai paruošė Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis), kurį aptraukė juodos spalvos plėvele.

Šventės dalyvius pasitiko trys Velykės – tai Bajorų k. lėlių teatro „ČIZ“ aktorės Nijolė Čirūnienė, Nadiežda Ivanova ir Dalia Ziemelienė. Jų lėlės ,,vištos“ taip pat padėjo po velykinį margutį dėl Vaikų Velykėlių šventės. Velykės išpuošė susirinkusius vaikus ir suaugusiuosius: uždėjo kiškių ausytes, nupiešė ūsus. Tad po visą Bajorų kultūros ir bendruomenės kiemą lakstė smagūs kiškiai, kurie žaidė velykinius žaidimus, rideno margučius. Tą rytą bendruomenės narys Valdimaras Kvedaravičius netikėtai sutiko kiškių šeimyną (Ingą Belovienę, Elzę Belovaitę ir Sergejų Ivanovą), kurią pavežėjo arkliuku kinkytu vežimu iki Bajorų kaimo. Kiškių šeimyna buvo nusiminusi, nes pritrūko dažų Didžiajam margučiui nuspalvinti. Todėl atvyko vaikų prašyti pagalbos.  Svarbiausia niekas neatsisakė, o entuziastingai kibo į darbą.

Kūrybinėse dirbtuvėlės virė darbas: visi, nuo mažiausio iki vyriausio dalyvio, fantazavo, karpė, klijavo, kurė senovinius raštus ir t.t. Po to ant Didžiojo margučio buvo dėliojami, klijuojami aplikacijomis su istoriniais margučių marginimo raštais papuošti dalyvių sukurti kiaušiniai. Kiškių šeimyna džiaugėsi visų kūrybišku darbu ir kiekvienam padovanojo specialiai konkursui išleistą garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų CD „Bardų dainos vaikams“.

Didijį margutį šventės organizatoriai įsipareigojo nufotografuoti skaitmenine kamera ir nuotrauką nusiųsti konkursui. Be to, šiuo metu yra kuriamas filmukas  kaip bajoriškiai šventė „Vaikų Velykėles 2015“, kuris bus patalpintas į  www.youtube.com svetainėje.

Vaikų velykėlės užbaigė Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną bendruomenės nariai skyrė vaikams. Šią dieną vaikai džiaugėsi margučiais, Velykių ir kiškių dovanomis bei pyragais.

Renginio akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje. G. Kujelio nuotr.

 

Nadiežda Ivanova, Bajorų bendruomenės tarybos narė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie