Prie Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose koncertavo folkloro ansamblis „Gastauta“, tremtinių choras „Vėtrungė“, tarsi bylodami savo pilietinę pareigą, jie telkia Rokiškio krašto bendruomenę istoriniam pažinimui. Toks tradicinis bendradarbiavimas istorinėje erdvėje ir kūrybinės paieškos nelieka nepastebėtas respublikiniu kontekstu

Rajono muziejininkai sulaukė Virginijaus Kašinsko – dailininko tapytojo, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto docento, aktyviai skleidžiančio kultūrinį palikimą, – dėmesio. Internetinės svetainės „Tautosakos vartai“ kūrėjas ir vadovas V. Kašinskas nuoširdžiai stebėjosi, kad rokiškėnai turi tokį didžiulį dešimtmečius formuotą kultūrinį pilietinį potencialą, todėl pasiūlė bendradarbiauti. Jo teigimu, pasaulis yra modernus bei kintantis, o dabarties jaunimas kitu požiūriu ir moderniomis technologijomis siekia rasti informaciją ar realizuoti save šioje srityje, todėl derintis prie tokio poreikio yra natūralu.

Iniciatyvus svetainės kūrėjas V. Kašinskas domisi Rokiškio kraštu: vyksta bendradarbiavimas, aptariamos projektinės veiklos galimybės, o apie atliktus darbus bylos nauja Rokiškio kraštą garsinanti kultūrinė ir istorinė erdvė, kurią rasime internetinėje svetainėje „Tautosakos vartai“.

Pasak menininko, svetainės tikslas – susisteminti ir pateikti vienoje erdvėje visumą, kurioje būtų galima rasti mūsų tautos savastį – „Gyvąją tradiciją“.

„Tautosakos vartuose“ – muziejininko, Rokiškio krašto garbės piliečio Andriaus Dručkaus pasakojimas apie Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose ekspozicijas, tremtinių choro „Vėtrungė“ atliekamos dainos. Jau nufilmuotos Lietuvos kaimo rašytojų rokiškėnų skaitomos eilės.

Šioje svetainėje sukauptą informaciją pedagogas gali panaudoti pamokų metu. Naudingos informacijos ten ras ir istorikai, kultūros darbuotojai, ar tiesiog istorijos mylėtojai, tautiečiai, gyvenantys užsienyje.

„Istorijos liudininkai išnyksta, todėl ši svetainė yra ir pagarba jų atminčiai“, – sakė V. Kašinskas.

Atliktas didžiulis šio menininko ir patrioto darbas nesutelpa į vienos asmenybės veiklos rėmus, todėl paklaustas apie didžiulį krūvį bei atsakomybę, Virginijus atsako paprastai: „Tauta mane stiprina ir įkvepia, matau didžiulę prasmę patekdamas informaciją apie mūsų tautos klodus.“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie