Praėjusią savaitę susirinkę tautodailininkai ne tik apžiūrėjo vieni kitų darbus, bet ir turėjo apie ką pasikalbėti. Dariaus Baltakio nuotr.

Į  rajono tautodailininkų parodos aptarimą Rokiškio krašto muziejuje praėjusią savaitę susirinko ne tik rokiškėnai. Atvyko ir kolegų iš Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Ukmergės bei Panevėžio bendrijos. Šiame tautodailininkų susitikime aptarti praėjusių metų darbai, kas dalyvavo parodose, mugėse, edukacijose. Be to, atrinkti darbai į zoninę tautodailės parodą Panevėžyje.

Apie galimybes šiandienos visuomenėje

Rokiškio krašto muziejuje kelias savaites veikė rajono tautodailininkų ataskaitinė kūrybos darbų paroda. Joje dalyvavo 34 autoriai. Parodos kuratorė Giedrė Spundzevičienė sakė, jog aktyviausi šiemet – A. Spundzevičius, I. Stasikėlienė, B. Dudėnienė, L. Jegorova, B. Dapkienė, G. Mikalkevičius. Tapytojų gretas papildė medžio meistras R. Žaliukas bei kandidatės į tautodailininkus A. Pašvenskaitė ir R. Černiauskienė. Į parodą pristatyti savo kūrybos pakviestas kalvyste besidomintis T. Jarušauskas, Jūžintų seniūnė A. Baltuškaitė atvežė įdomių keramikės L. Skardžiūtės dirbinių bei L. Sipovičienės kurtų išraiškingų lėlių.

„Kasmet rengiama ši paroda išryškina tradicinės tautodailės tendencijas, jos poreikį, kūrėjų galimybes šiandienos visuomenėje. Gera žinoti, kad audėja G. Šimėnienė, eksponavusi tradicinius rankšluosčius, savo amato patirtimi dalijasi su merginomis iš Vilniaus, Panevėžio, Kupiškio. Begaliniu kruopštumu džiugina G. Kolosovienės ažūriniai karpiniai, keramikų I. Kovalevskio ornamentika, E. Kuzminskaitės dirbinių išraiškingumas, skoningi ir elegantiški V. Jasinevičienės, J. Deksnienės, M. Aleksiejienės veltos vilnos dirbiniai, mezgėjos V. Erslovienės suknelės su baltiškais ornamentais“, – gyrė tautodailininkus G. Spundzevičienė.

Jos nuomone, parodoje gražiai įsikomponavo ir A. Ruželienės pinti iš vytelių įvairių formų krepšiai, margaspalvės R. Vaitiekauskienės pintinės juostos, A. Gegelevičienės rištas šiaudų sodas, B. Dudėnienės velykinė floristinė kompozicija, R. Čypaitės, V. Baltuškienės, I. Kalnietienės, J. Varnienės, V. Leščiovos, I. Navickienės kūrybos darbai. Tiesa, apgailestaujama, kad drožėjų darbų buvo labai mažai – tris eksponavo J. Čepulis ir vieną R. Žaliukas.

Apie respublikines parodas

Kalbant apie parodas ir dalyvavimą jose, G. Spudzevičienė džiaugėsi, kad rokiškėnai J. Čepulis, A. Gegelevičienė, G. Kolosovienė, A. Ruželienė, A. Spundzevičius, G. Šimėnienė ir V. Zakarka dalyvavo Lietuvos nacionaliniame muziejuje surengtoje respublikinėje parodoje, skirtoje tautodailės 50-mečiui.

„Tai svarus kūrėjų indėlis puoselėjant tautodailės tradicijas ir garsinant Rokiškio kraštą. Neseniai pradėjusi vadovauti Rokiškio skyriaus tautodailininkams Birutė Dapkienė pilna gražių sumanymų, iniciatyvų, surengė prasmingą parodos aptarimą ir veikliausių rokiškėnų tautodailininkų pagerbimą“, – sakė G. Spundzevičienė.

A.Gegelevičienė pelnė aktyviausio visuomeninės, kūrybinės ir šviečiamosios veiklos tautodailininko nominaciją ir prizą – viduramžių pietus Norviliškių pilyje. Septynios tautodailininkų šeimos pramogaus Anykščių baseine. Rokiškio skyriaus narys E. Čypas tapo tautinio paveldo produktų tradiciniu amatininku, senojo drožybos amato ir žaislininkystės puoselėtoju.

„Poreikis kurti, siekis išmokti amatą leidžia teigti, kad tautodailės tradicijos dar gyvybingos, juolab turime vis daugiau įvertintų kūrėjų, gavusių tradicinio amatininko vardą“, – sakė G. Spundzevičienė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: