Konferencijos akimirka. Žilvino Vaičiūno nuotr.
puodelis

Vakar Rokiškio krašto muziejuje vyko tarptautinė konferencija „Istorijos mokymo inovacijos ir integracijos taškai šiuolaikinėje klasėje“.

Ją rengė mokykla-darželis „Ąžuoliukas“, Rokiškio švietimo centras ir tarptautiniai partneriai. Susirinkusieji klausėsi pranešimų apie Italijos, Lenkijos, Lietuvos istorikų ir mokytojų patirtį. Pranešėjai kalbėjo apie Dubingių piliavietės 2003–2011 m. archeologinių tyrimų svarbiausius rezultatus, jų komunikaciją ir taikymo istorijos ugdyme galimybes, pristatė eksperimentines, inovatyvias mokymo idėjas. Tokias kaip kalbos laboratorija, kalbos mokymu grįstos filmų peržiūros, pasakojimo metodika – vienus galingiausių įrankių mokyti kalbos per literatūrą, istoriją, socialinius ir humanitarinius mokslus. Pedagogai ir mokslininkai diskutavo apie kūrybiškumą ir integraciją, kūrybiškas pamokas.

Iš Latvijos buvo atvežta paroda su šešiais istoriškai atkurtais 1561–1620 m. kostiumais. Kiekvienas kostiumas charakterizuoja tuometinio Baltijos jūros regiono mados pokyčius. Svečiai turėjo progą susipažinti su šios aprangos gamybos ypatumais ir techniniais reikalavimais.
Pranešėjai demonstravo, kaip mokyti istorijos per meną ir anglų kalbą ir, atvirkščiai, meno bei anglų kalbos – per istoriją ir t. t.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie