blank
Į talką susirinko per 100 talkininkų. Krašto muziejaus archyvo nuotr.

Šeštadienio įkyrus lietus neišgąsdino rokiškėnų ir Rokiškio dvaro talka įvyko. Talkininkai dirbo sparčiai, susikaupę ir per dvi valandas išvalė didelę dvaro teritoriją už centrinių rūmų.

Krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė sakė, kad talkoje dalyvavo apie 120 žmonių, planas įvykdytas šimtu procentų, atlikti visi numatyti darbai: išgrėbti lapai, išvalyti vandens nutekėjimo kanalai, prakasti grioveliai, nes už centrinių dvaro rūmų esanti teritorijoje drėgna. Čia darbavęsi Afganistano karo veteranų Rokiškio sąjungos nariai tvarkė buvusį ūkvedžio namą, medinėmis lentomis užkalė netvarkingus langus, kad gamta ir žmonės neterštų, neniokotų šio atokiau stovinčio pastato. Kęstučio Vanago IĮ ir UAB „Aldma“ su Valdu Adamoniu priešakyje rūpinosi, kad būtų nuleistas susitelkęs vanduo. Dvaro sode pasodintos dvi trešnės, kurias dovanojo verslininkas Irmantas Tarvydis. Po talkos visi vaišinosi kolektyviai išvirta sriuba. Maisto produktais, virėjais ir puodais rūpinosi AB „Rokiškio sūris“ bei UAB „Ivabaltė“.

„Labai džiaugiuosi, kad nepabūgę lietaus atėjo pavienių žmonių, kad gyvuoja UAB „Ivabaltė“, AB „Rokiškio sūris“ ir „Gimtojo …“ pradėta iniciatyva gražinti dvaro teritoriją. Nuoširdžiai dėkoju visiems talkininkams“, – sakė N. Šniokienė.

Be minėtų įmonių ir organizacijų, talkoje plušėjo socdemų Rokiškio skyriaus, Rokiškio turizmo draugijos, visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“, Verslo klubo nariai, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ Rokiškio kelių tarnybos ir UAB „Rokiškio apdaila“, Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro, privačios įmonės „Reginos salonas“ darbuotojai, Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos skautai, vadovaujami mokytojos Eleonoros Baršienės ir direktoriaus Zenono Pošiūno, Seimo narys Raimundas Martinėlis ir jo padėjėja Lina Dūdaitė-Kralikienė bei pavieniai asmenys.

Gegužės mėnesį, pradžiūvus dvaro teritorijai, teks smulkinti kelmus ir šakas.

Prieš talką aptvare apgyvendintiems danieliams Verslo klubas parūpino „namą“. „Kas ką žadėjo, visi savo užmojus įvykdė“, – lakoniškai apibendrino direktorė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: