Renginio akimirka. Organizatorių archyvo  nuotr.
Renginio akimirka. Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip smagu, kad yra metuose diena, kai krūvon susibėga visi kaimynai! Šalin padėję visus įprastus buities darbus, jie susitinka pabendrauti, pasidalinti rūpesčiais ir džiaugsmais, kartu palydėti rudenį. Tikra bendruomenė yra tada, kai, nepriklausomai nuo amžiaus skirtumo, žmonės randa, ką veikti kartu. Jau šeštąjį kartą suvainiškėnus sukvietė bendruomenės šventė „Spanguolinė“. Šįkart ji skirta Etnografinių regionų metams paminėti bei Suaugusiųjų švietimo savaitei. Šventės tema – „Sveikata tavo rankose, spanguole“.

Žmones apdovanojome padėkomis

Kasmet į mūsų organizuojamą renginį susirenka mažų ir didelių, jaunų ir garbaus amžiaus Suvainiškio gyventojų. Ir šiemet susibėgome draugėn. Pasidžiaugti mūsų darbais atvyko ir rajono savivaldybės vadovai, Pandėlio seniūnas Romualdas Varanius, draugai iš Lailūnų ir Čedasų kaimų bendruomenių, svečiai iš Latvijos.

Išgirdę geranoriškų pasiūlymų, iš karto imame galvoti, kokios naudos trokšta geradariai? Sunku patikėti, jog gerą darbą ar paslaugą galime atlikti be jokio išskaičiavimo ir naudos sau. Mes dažnai neįvertiname to gerumo, nemokame ar bijome jį parodyti, bijome būti išjuokti, o gero žodžio, kurio taip gyvenime trūksta, dažnai taip vienas kitam ir nepasakome. Todėl bendruomenės vardu sveikinome žmones, kurie savo darbais kuria turtingesnę, šviesesnę mūsų krašto ateitį. Norėjome visiems parodyti, kiek daug Suvainiškyje šviesių žmonių, pasiaukojančiai dirbančių ne tik bendruomenės, bet ir visos Lietuvos labui.

Padėkomis apdovanojome žmones už ištvermę, išmonę, kantrybę, pasiekimus ne tik bendruomenėje, rajone, bet ir šalyje, nepamiršome ir tų, kurie su šeimomis liko gyventi, dirbti ir kurti kaime.

Sumanūs, išradingi, talentingi…

Kasmet mūsų bendruomenės laisvalaikį praskaidrina gausybė parodų. Todėl šventės metu džiaugėmės ir pagerbėme gražiausių rudens kompozicijų, originaliausio suvenyro autorius, įdomių daržovių augintojus.

Be dėmesio neliko ir patys aktyviausi Suvainiškio bibliotekos skaitytojai. Ar kada susimąstėte, kiek knygų perskaitote per mėnesį? O kiek per metus? Todėl norėjome pagerbti daugiausia knygų perskaičiusius suaugusius suvainiškėnus, jaunimą, vaikus.

O kokia gi šventė be sumaniųjų šeimininkių paruošto vaišių stalo?  Iš gausybės patiekalų komisija išrinko išradingiausiai pagamintą patiekalą, skaniausiai iškeptą pyragą, puošniausiai sukomponuotą patiekalą, tautiškiausią, gražiausio pavadinimo gardėsį.

Šventės metu bibliotekoje atidaryta buvusios Suvainiškio mokyklos mokytojos Aušros Raišytės-Linkevičienės kūrybos darbų paroda „Dvylika saulių“. Šventės svečiai susipažino su Irenos Stasikėlienės piešinių paroda „Iš laisvalaikio archyvų“,  fotografijų ir spaudinių paroda „Raudona spanguolė“. Nuotaikingomis dainomis susirinkusiuosius linksmino Martynonių  kultūros centro moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Reginos Lukošiūnienės. Savo dainomis moterys sužavėjo svečius latvius, ypač pakerėjo vyrus.

Ačiū visiems, kurie atėjo ir dalyvavo mūsų šventėje, kuriems dėkingumas – džiaugsmas kasdienybėje.

Renginio akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje.

Regina ŠIMĖNIENĖ

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie