blank

Nebuvo tik bilietų kasos, nes niekas niekur nesiruošė išvažiuoti

Šįkart šventė sutapo su kaimo bendruomenės dvidešimtmečiu, tad progų buvo kelios, dar ir Latvijos Nepriklausomybės šventė prisidėjo. Tad šeštadienio vidurdienį suvainiškėnai ir svečiai rinkosi buvusiame mokyklos pastate, kuriame dabar glaudžiasi biblioteka ir bendruomenės namai ir kuris vienai dienai virto improvizuota geležinkelio stotimi su laukiamąja sale ir arbatine. Nebuvo tik bilietų kasos, nes niekas niekur nesiruošė išvažiuoti.

Bendrai švenčia, bendrai tvarko gerbūvį

Bendruomenės pirmininkas Darius Gurklys, sveikindamas susirinkusius, liūdnai pajuokavo, jog Suvainiškio apylinkių gyventojų ir namų skaičius baigia susilyginti (abiejų yra vos per šimtą), jog kaime jau nebėra ikimokyklinio amžiaus vaikų, ir pasidžiaugė, kad bendruomenė gyvena kaip viena didelė šeima – bendrai švenčia, bendrai tvarko kaimo gerbūvį (prisidėta prie bendruomenės pastato renovacijos, sutvarkytas bažnyčios drenažas), kartu keliauja po Lietuvą. Tiesa, kai bendruomenė prieš 20 metų susikūrė, aktyviausi buvo vyrai, dabar jos varomoji jėga – beveik vienos moterys.

Viena tokių moterų – Suvainiškio bibliotekos vedėja Regina Šimėnienė, kuriai už begalinį rūpestį bendruomenės reikalais dėkojo visi kalbėjusieji. Kalbos, tiesa, kitaip negu didesnių miestelių šventėse, buvo trumpos ir šiltai sutiktos.

Išsamiai – antradienio “Gimtajame…”

Eligijaus Daugnoros nuotr.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: