V. Bičiūnaitės nuotr.

Abu vadina kraštiečiais

Panemunio bibliotekoje poetas, prozininkas ir vertėjas kraštietis Arvydas Genys pristatė naujausią savo knygą „Atsodos viltys: 100 sonetų rinktinė“. Peržiūrėjęs kūrybą suskaičiavo turįs 160 sonetų. Skaičių siedamas su valstybės šimtmečiu, atrinko būtent šimtą. Panemuniečiai kraštiete laiko ir jo žmoną jauniesiems skaitytojams kuriančią rašytoją Virginą Šukytę-Genienę – jiedu su vyru daugelį vasarų praleidžia Panemunyje. Ji pristatė savo knygą „Stebuklų pripoškėjęs pasaulis“. Abiejų autorių knygas skaitytojai galės rasti Panemunio bibliotekoje.

Pristatyti ir kitų kūrėjų darbai: panemunietės Rasos Palivonienės mezginių, pandėliečių Židrės Skaburskienės iš karoliukų vertų medelių ir Eugenijos Sarapienės tapytų paveikslų. Pastarosios autorės paveikslai užėmė kone visą bibliotekos sieną. Juose – peizažai, natiurmortai, portretai, religinės tematikos motyvai. Taip pat bibliotekoje veikia tautodailininkės Birutės Dapkienės paveikslų paroda. Susitikimą su kūrėjais vedė Panemunio bibliotekininkė Elena Baronienė.

Nusidriekė eisena

Iš bibliotekos šventė persikėlė į Panemunio Švč. Trejybės bažnyčią, kurioje vyko Žolinės atlaidai. Šv. Mišias aukojo klebonas Albertas Kasperavičius, darniai giedojo jungtinis Pandėlio, Panemunio ir Skapiškio (Kupiškio r.) parapijų choras. Po šv. Mišių parapijos tikintieji sveikino kleboną – jis į šią parapiją buvo paskirtas lygiai prieš metus.

Iš pilnutėlės bažnyčios iškilminga eisena pasuko prie paminklinio akmens miestelio centre. Eisenos priekyje žengė baltai apsirengę, stilizuotus angeliukus nešantys vaikai, tautiniais drabužiais pasidabinusios moterys, vėliavas nešė šauliai.

Šįmet miestelis šventė 420-ąsias metines. Prie paminklinio akmens renginio vedėja Pranutė Petrylienė kvietė prisiminti jo istoriją ir perskaitė panemunietės literatės Valentinos Barauskienės-Genienės sukurtą odę Panemunio 400-osioms metinėms, nes tuomet dėl tam tikrų priežasčių šis kūrinys taip ir liko neperskaitytas.

Toliau eisena nusidriekė iki paminklinės skulptūros „Angelas“, skirtos pokario rezistencijos kovos aukoms atminti. Ji buvo pastatyta prieš 15 metų. Paminklo papėdėje P. Petrylienė ir kiti kalbėtojai glaustai priminė Panemunio apylinkėse vykusią partizaninę kovą, skulptūros kūrimo peripetijas. Pasibaigus sukakčių minėjimams, panemuniečiai susibūrė į buvusius kultūros namus, kuriuose vyko kraštiečių susitikimas.

Pasiruošimas aplaistytas organizatorių ašaromis

Šventę organizavo Panemunio kaimo bendruomenė, biblioteka ir kultūros centras. Kaip įprasta, mažose vietovėse visuomet į šį darbą įsijungia ne tik šventės sumanytojai, bet ir eiliniai žmonės. Gausiam jų būriui dėkojo bendruomenės pirmininkė Danutė Gabriūnienė. Deja, artėjančią šventę aptemdė piktavaliai – jie naktį į antradienį pavogė prie Panemunio riboženklių pritvirtintus rankų darbo papuošimus. Apie įvykį pranešta policijai. Juos kūrusios moterys sakė nesulaikiusios ašarų ir patyrusios ne tiek materialinį, kiek moralinį nuostolį. Naujus papuošimus per naktį pagamino Jolanta Balčiūnienė.

 

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie