Robinzonų stovykla
Robinzonų stovykla

Jau devintus metus iš eilės Kavoliškio mokykloje-darželyje veikia vaikų vasaros poilsio stovykla „Jaunieji Robinzonai“. Vaikai vasaros atostogų metu trokšta pramogų, maudynių, išvykų, sportinės bei kūrybinės veiklos. Stovyklos tikslas – vaikams  parodyti žymias istorines vietas, gamtos grožį, pakeliauti pėsčiomis, apsilankyti Latvijoje, kartu paįvairinant keliones žaidimais, kūrybinėmis užduotimis.

Stovyklos akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje.

Šiemet stovyklą „Jaunieji Robinzonai“ lankė apie 90 proc. Kavoliškio mokyklos-darželio mokinių. Iki šiol vaikai mažai lankėsi savo rajono žymiose vietovėse. Todėl šiais metais, vienas iš stovyklos „Jaunieji Robinzonai“ pirmųjų uždavinių – pakeliauti po Rokiškio rajoną ir aplankyti žymias vietoves.

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai aplankė Rokiškio krašto muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje  „Mano prosenelių vaikystė“. Vaikai pabuvojo dūminėje pirkioje, kurioje gyveno žmonės XIX a. Jie susipažino su įvairiais rakandais, išbandė juos: girnomis malė grūdus, piestoje grūdo sėmenis. Vėliau stovyklautojai smagiai leido laiką prie Rokiškio ežero: žaidė judriuosius žaidimus, o drąsiausieji džiaugėsi maudynėmis, nes vanduo buvo vėsokas.

 Antrą dieną  stovyklautojai vyko ir į Latviją. Aplankė Rygos zoologijos sodą, kuriame stebėjo  gyvūnus. Vaikams ypač patiko maudynės jūroje, žaidimai. Grįždami stovyklautojai, aplankė Kirkilų apžvalgos bokštą ir karstinius ežerėlius Biržuose, vaikštinėjo Širvėnos ežero tiltu.

Trečią dieną stovyklautojai lankėsi Laisvės kovų istorijos muziejų Obeliuose. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie Valstybės iškilimą ir klestėjimą valdant Lietuvos didiesiems kunigaikščiams: Mindaugui, Gediminui, Algirdui, Kęstučiui, Vytautui. Lygino draudimo laikotarpio leidinius „Graždanka“, pirmus autentiškus lietuviškus laikraščius „Aušra“ ir „Varpas“ su šiuolaikine spauda. Susidomėjo didele ordinų, medalių, Vyties kryžių, monetų, banknotų ekspozicija, pasakojimu apie S. Dariaus ir S.Girėno skrydį per Atlantą, jų tragišką ir paslaptingą žūtį. Vaikams patiko ir  Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanų  archyvas. Berniukus ypatingai sudomino partizanų ginkluotė. Stovyklautojų akį traukė karinės uniformos, sukauptos muziejuje. Mokiniai taip susidomėję klausėsi pasakojimų ir klausinėjo, kad muziejaus vedėjas Andrius Dručkus leido vaikams palaikyti lietuvišką šautuvą, kuris taip ir nebuvo pradėtas gaminti.

Aplankėme 1941 metų birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti paminklą Obelių kapinėse, antkapinį paminklą 1944-1953 m. Obelių apylinkėse žuvusių partizanų atminimui bei skulptoriaus Vlado Žuklio paminklą „Marija“. Stovyklautojai galėjo išbandyti savo jėgas šaudydami iš lanko. Vėliau vyko ir į Zarasų rajoną. Aplankė Sartų regioninį parką Dusetose. Vaikus ypatingai sužavėjo interaktyvus stalas, kurio ekrane ieškojo informacijos apie dominusį objektą. Stovyklautojai monitoriuose žiūrėjo filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, regioninio parko simbolį – ausuotąjį kragą bei filmuotą medžiagą apie žirgų lenktynes. Prie stalo pritvirtintais pedalais bandė išgauti elektros energiją. Sėdėdami medinėje valtyje klausėsi bangų pliuškenimo, legendos, dainų. Drąsiausieji kopė į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria įspūdingi Sartų regioninio parko vaizdai.

Dar viena stovyklos diena buvo skirta pažintinei kelionei pėsčiomis. Šiai kelionei prireikė ištvermės. Stovyklautojai keliavo net šešis kilometrus iki Moškėnų piliakalnio (Rokiškio r.), kur visų laukė košė su sultimis ir linksmi žaidimai. Vaikai Moškėnuose lankėsi jau anksčiau.  Čia jie prisiminė, kuo svarbūs buvo piliakalniai senovėje.

Paskutinioji vasaros stovyklos diena skirta refleksijai. Vaikai stebėjo ekskursijų nuotraukas, dalinosi įspūdžiais. Vėliau sudalyvavo edukacinėje programoje „Rankų darbo muilo paslaptys”. Užsiėmimo metu stovyklautojai išmoko pasigaminti muilą.  Vaikai kūrė savo muilo receptą, pasirinkdami mėgstamą kvapą, priedus – kvapnias žoleles bei dažė natūraliais dažais.  Supakavę muilą, nusprendė, kam šią savo rankų dovaną padovanos.

 Stovyklos metu vaikams buvo suteikta galimybė daugiau pažinti žymias vietoves, motyvavo domėtis istorija, dalintis savo atradimais ir pastebėjimais.  Keliaudami, žaisdami, veikdami kartu vaikai ugdosi komunikaciją, skatina bendradarbiavimą, mokosi dirbti komandoje, išreikšti savo emocijas. Vykstantys kūrybiniai, komandiniai žaidimai sukuria erdvę stovyklautojų saviraiškai, sustiprina pasitikėjimą savo jėgomis, o įvairios aktyvios užduotys bei išvykos suteikia nepakartojamą atradimo džiaugsmą.

Birutė Ramelienė, Kavoliškio mokyklos-darželio pradinių klasių vyresnioji mokytoja

13346459_492465904288510_7610245550169036244_n

 

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: