„Senų spalvas derinome su rajono architektais“, – sakė Gediminas Kriovė. V. Bičiūnaitės nuotr.

Stotelės ir šalia esančio tualeto remontas preliminariai kainavo apie 800 Eur“, – „Gimtąjį…“ informavo Pandėlio seniūno pavaduotojas Gediminas Kriovė ir patikslino, kad tikruosius skaičius pasakytų buhalterė. Ji kol kas atostogauja. „Lyginome ir tinkavome sienas, ant jų dėjome faktūrą, keitėme kai kurias vėjalentes ir sulūžusius stogo šiferio lapus. Tiesa, šiferis nenaujas, pritaikėme naudotą. Tvarkėme pandusą“, – vardino G. Kriovė. Taip pat atliktas kapitalinis tualeto vidaus ir išorės remontas, visiškai pakeistas stogas – jis uždengtas bitumine danga.

Darbams panaudotos seniūnijai priklausančių pastatų einamojo remonto lėšos. Remontavo seniūnijos darbininkai ir viešuosius darbus atliekantys žmonės.

Pastatų spalvos derintos su rajono architektais. Jie paaiškino, kad Pandėlio mieste dominuoja gelsvos pastatų sienos, todėl ir stotelę rekomendavo dažyti gelsvai.

Sutvarkius pastatus, intensyviai ieškoma verslininkų, norinčių įsikurti vienoje stotelės dalyje. Joje dar gerokai prieš remontą veikė parduotuvėlė, tačiau ji veiklą nutraukė. Šalia yra atnaujintas miesto parkas su tvenkiniu, nutiesti pasivaikščiojimo takeliai, daugelį vilioja miniatiūrinė Gedimino pilis, įrengtos poilsio vietos ir mašinų stovėjimo aikštelė. Manoma, kad, įsikūrus verslui, parkas dar pagyvėtų ir pritrauktų daugiau žmonių. „Vietiniai verslininkai nuomotis patalpų nepanoro. Tačiau yra vienas susidomėjęs. Besikuriančiam kiek galėsim, tiek padėsim: jei patalpos pasirodys per mažos, galbūt jas padidinsim sumažindami laukimo salę. Ji išties per didelė. Nesiekiame pasipinigauti, svarbiau, kad šalia parko atsirastų traukos centras“, – kalbėjo seniūno pavaduotojas.

Prieš darant remontą, būta minčių iškart sumažinti laukimo salės plotą, tačiau tam reikia projekto, bet tokiu atveju padidėtų remonto išlaidos ir būtų prarasta laiko. „Laikas ribotas – norėjosi stotį sutvarkyti prieš Šv. Onos atlaidus“, – šventės išvakarėse komentavo G. Kriovė ir nevengė amžinos problemos – žmonių elgesio viešuosiuose tualetuose. Kiek ilgai jie išliks tvarkingi? „Reikėjo fotografuoti iškart, kai tik suremontavome, nes jau kitą dieną buvo šis tas palikta“, – sakė seniūno pavaduotojas.

Taigi kiek laiko išliks tvarkinga stotelė ir tualetai, priklausys nuo čia apsilankančiųjų sąmoningumo.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie