V. Bičiūnaitės nuotr.

Per metus

Aleksandras Jegorovas ir kiti bendruomenės žmonės „Gimtajam…“ pasakojo, kad  senieji kultūros namai sunyko, mat jie sovietmečiu buvę perstatyti iš į Sibirą išvežtų žmonių gyvenamojo namo. Tada renginius imta organizuoti kilnojamoje scenoje, tačiau norėjosi turėti savąją. Nauja medinė estrada baigta įrengti prieš pat šventę. Ji kainavo beveik 5 tūkst. 700 Eur, tam naudotos projektinės ir rajono savivaldybės lėšos.

Estrada atidaryta irgi šventiškai: renginio vedėja Dalia Ziemelienė ant scenos sukvietė buvusius kultūros darbuotojus Zosę Gindvilienę ir Ričardą Balčiūną, projekto sumanytoją, bendruomenės pirmininką Arvydą Šapoką, seniūnę Dalią Janulienę, seniūnaitį Karolį Streikų ir patikėjo jiems perkirpti įkurtuvių juostelę bei iššauti spalvingus konfeti.

Z. Gindvilienė ir R. Balčiūnas prisiminė savo darbo pradžią senuosiuose kultūros namuose. Tuomet gyvavo dramos, keletas šokių kolektyvų, grojo estradinis ansamblis. Pagal kolektyvų gausą Skemų kultūros namai pirmavo rajone. A. Šapoka pripažino, kad idėja statyti estradą brendo seniai, tačiau realūs darbai prasidėjo prieš metus, po pokalbio su seniūne. „Jūsų noras, mano darbas“, – sakė D. Janulienė ir pažadėjo padėti, jei kiltų kitų sumanymų, mat reikia tvarkyti estrados aplinką.

Tai bus ne tik švenčių vieta. Jau rugsėjo mėnesį čia numatyta demonstruoti kiną po atviru dangumi.

Naują statinį palaimino Rokiškio dekanas Eimantas Novikas. Jis džiaugėsi, kad Žolinė įgauna ir kitą prasmę – džiaugiamasi žmonių nuveiktais darbais. Pasak dekano, „čia būtų gražu ir mišias švęsti“.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

anykščių

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Giedrius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Giedrius
Giedrius

Puikus, pavyzdys, kad Lietuvoje ne visi kaimai išnykę ar prasigėrę. Kuo daugiau tokių, geros praktikos, pavyzdžių, tuo daugiau šypsenų aplink 🙂