blank
Italijos ir Didžiosios Britanijos menininkų darbas – spektaklis „Picnic“. Foteini nuotr.

Sutiko palankiai

Festivalio koordinatorė Birutė Bagdonienė džiaugėsi, kad liepos pradžioje Rokiškyje vykęs festivalis sulaukė nemenko susidomėjimo: „Menininkų pasirodymus ar jų atvežtus darbus tąkart pamatė nemažas būrys smalsuolių. Stebėti pasirodymų žmonės ėjo ir per lietų: pasislėpę po skėčiais jie su dideliu smalsumu žiūrėjo kiekvieną pasirodymą. Tai rodo, kad miestas, žmonės auga menine prasme, kad toks festivalis, kitokia meno forma rokiškėnams yra reikalinga ir priimtina. Per miesto šventę žiūrovams pasirodys šiuolaikinio meno žvaigždės iš Lietuvos ir užsienio.“

Liepą festivalis „Startas“ į Rokiškį žengė lydimas šūkio „Judėkime ir keiskimės!“: žiūrovams pristatytas šiuolaikinis cirkas bei šokis, balansavimas ant rankų, vizualieji menai. „Startas“ tęsiasi, rugsėjį kviesdamas į kitokias veiklas, kurias dovanos garsūs ir nusipelnę Lietuvos bei užsienio atlikėjai. Anot organizatorių, tai – puiki proga jauniems menininkams parodyti savo kūrybą, o Rokiškiui – susipažinti su didžiuosiuose miestuose sparčiai populiarėjančiomis kitokiomis meno išraiškomis.

Scenoje – žvaigždės

Jau rugsėjo 16 d. Rokiškyje prasidės veiksmas. Nyderlandų menininkas Johannesas C. Gérardas dirbs su kuriančiu Rokiškio jaunimu, o rugsėjo 21 d. 19 val. Choreografijos ir Jaunimo centro Dailės mokyklos mokiniai, kūrę kartu su užsienio menininku, pristatys tarpdisciplininį pasirodymą–socialinę skulptūrą „Unfolding-unwrapping“.

Rugsėjo 21 d. 19.30 val. aikštėje prie rajono savivaldybės žiūrovų laukia Italijos ir Didžiosios Britanijos menininkų bendras darbas – fizinis teatro spektaklis „Picnic“. „Picnic“ – ambicingas šokio ir teatro kūrinys, kuriame per judesį, šokį ir humorą nagrinėjamos santykių temos. Spektaklyje vaizduojama jauna pora, kurios linksmą iškylą sužlugdo jų santykių užtvankos ir duobės. Auditorijos įtraukimas, maistas, komedija ir dinamiškas judesio žodynas – „Picnic“ tampa malonia patirtimi tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Pusvalandžio trukmės darbą „Nutricula“ pristatys belgų kilmės autorius Yasenas Vasiljevas.  Tai vieno žmogaus fizinis judesio performansas, siekiantis išbandyti žmogaus kūno galimybes ir rasti tų galimybių ribas. Ši lėto judėjimo studija tiria žmogaus kūną kaip svetimą, tuo iškeldama klausimus apie žmogaus identitetą: kur baigiasi kūnas ir prasideda žmogus? Pasiekti šį tikslą režisieriui padeda kūrybinis partneris, jaunas šokėjas Džiugas Kunsmanas.

Bene įspūdingiausias festivalio „Startas“ pasirodymas – šokio spektaklis „(G)round zero“. Šokio ir muzikos specialistai Marius Paplauskas, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė – skirtingų stilių menininkai – savo spektaklyje atiduoda duoklę vaikystei, to meto herojams, jų laisvei ir drąsai. Spektaklyje kalbama apie pokyčius, savojo „aš“ paieškas, atskleidimą ir keitimą. Pati tema reikalauja didelio dėmesio procesui ir sąžiningumo sau. Kauno miesto menininkų menininko titulą pelnęs buvęs „Auros“ šokėjas M. Pinigis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo šokti hauso stiliumi. Jis su kolegomis pasirodys rugsėjo 21 d. 20.30 val. Kultūros centro didžiojoje salėje.

Rugsėjo 22 d. 10 val. festivalio „Startas“ organizatoriai kviečia į Nepriklausomybės aikštę, kur susirinkusieji kartu su čekų menininku Tomu Stary dalyvaus viešame piešime-performanse „Meno evoliucija“. Tuo pat metu bus galima gėrėtis neįprastu reginiu – autorės iš Vokietijos Olgos Gusevos vizualiniais-animaciniais filmais.

Rugsėjo 23 d. „Starto“ pasirodymai tęsis pagrindinėje šventės vietoje – aikštėje prie rajono savivaldybės. 17.30 val. žiūrovus pasitiks lietuvės ir belgo duetas „Niuk“ ir jų šokio spektaklis „Tik Talk“. Jo tikslas – nukelti žiūrovus ten, kur jie susimąstytų apie neskubėjimo svarbą. Autoriai atkreipia dėmesį į tai, kad socialiniame gyvenime, siekdami „nešvaistyti“ laiko, mes renkamės paprastesnį bendravimą, nors tai dažnai sukuria tik paviršutinišką ryšį su kitu asmeniu.

18 val. Kultūros centro didžiojoje salėje lietuvių merginų duetas pasakos istoriją-performansą „B&B dialogas“. Kūrėjos žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek teatre trukdo būti atviram.

blank
Šokio spektaklyje „(G)round zero“ susitiks du skirtingų stilių menininkai: Kauno miesto menininkų menininko titulą pelnęs buvęs „Auros“ šokėjas, šiuolaikinio šokio atstovas Marius Pinigis ir vienas pirmųjų hauso stiliaus šokėjų Marius Paplauskas. Artūro Bulotos nuotr.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: